d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - باگ جنجالی فیس‌تایم؛ دردسری تازه برای اپل!
۰
plusresetminus
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸

باگ جنجالی فیس‌تایم؛ دردسری تازه برای اپل!

ایتنا - به نظر می‌رسد سرویس فیس‌تایم (FaceTime) اپل باری دیگر برای کاربران گوشی‌های آیفون مشکل ساز شده و صدای آنها را درآورده است.
باگ جنجالی فیس‌تایم؛ دردسری تازه برای اپل!


بعد از آنکه چندی پیش فیس‌تایم اپل با مشکل امنیتی جاسوسی و شنود یک طرفه از کاربران بدون آنکه متوجه شوند، روبرو شد و جنجال و سر و صداهای بسیاری نیز بر سر آن بوجود آمد، این شرکت بالافاصله با ارائه یک نسخه به روزرسانی باگ مربوطه را برطرف کرد. اما حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده از سوی کاربران در فضای مجازی نشان می‌دهد که باگ جدیدی در فیس تایم بوجود آمده که کاربران آن را حسابی با مشکل و دردسر مواجه کرده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، اپل مدتی پیش بود که نسخه ۱۲.۱.۴ سیستم عامل آی او اس را با تمرکز بر مشکل و باگ اخیر فیس تایم منتشر کرد. این مشکل به افراد اجازه می‌داد تا بدون کسب اجازه و اطلاع طرف مقابل، صدای آنها را از طریق تماس فیس تایم شنود کنند. اپل قبل از انتشار این به روزرسانی بلافاصله قابلیت تماس گروهی اپلیکیشن را غیرفعال کرده و بعد از انتشار به روزرسانی جدید بار دیگر آن را برقرار کرد.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، حالا مشکل جدیدی که گریبانگیر کاربران فیس تایم شده است، آن است که آنها بعد از دریافت و نصب به روزرسانی‌های جدید، دیگر نمی‌توانند همچون قبل تماس‌های دونفره معمولی را به تماس‌های گروهی تبدیل کنند. به گفته برخی از آنها، گزینه افزودن افراد ( add person) دیده نمی‌شود و این بدان معناست که آنها قادر نخواهند بود فرد دیگری را به تماس دو نفره خود اضافه کنند و آن را تبدیل به یک چت گروهی کنند.

اپل با انتشار پیامی اعلام کرده است که از بروز این مشکل مطلع و آگاه است، بنابراین از متخصصان فنی و کارشناسان خود درخواست کرده که هرچه سریع‌تر به برطرف کردن مشکل و باگ مذکور بپردازند.

خیل عظیمی از کاربران محصولات اپل و گوشی‌های آیفون با انتشار پیام‌های اعتراض آمیز از اپل به شدت انتقاد کرده و از آن درخواست کرده‌اند که برای انتشار به روزرسانی‌های خود تلاش و تمرکز بیشتری به خرج دهد تا آنها را با مشکلات این چنینی مواجه نکند.
کد مطلب: 55662
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام