d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - حمله سایبری به روزنامه فناوران
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۴

حمله سایبری به روزنامه فناوران

ایتنا - فرد مهاجم که با اکانت Master فعال است، مدعی شد با انتشار این گزارش‌ها، بقیه افراد نیز متوجه این نوع کسب و کار شده و حملات مشابهی انجام خواهند داد!

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره حملات گسترده DDoS به کسب و کارها در داخل کشور، سایت  ITmen.ir  با حملات شدید DDoS مواجه شد.

به گزارش رسیده به ایتنا فرد مهاجمی که پیش از این در تماس تلگرامی و ایمیلی با برخی کسب و کارها، خود را نماینده گروه هکری معرفی کرده بود، روز گذشته در پیامی به خبرنگار فناوران تهدید کرد در صورت ادامه انتشار گزارش در خصوص این حملات، به سایت ITmen.irحمله خواهد کرد. فرد مهاجم که با اکانت Master فعال است، مدعی شد با انتشار این گزارش‌ها، بقیه افراد نیز متوجه این نوع کسب و کار شده و حملات مشابهی انجام خواهند داد!

در ادامه این فرد با ادمین کانال و سردبیر روزنامه از طریق تلگرام تماس گرفت و تهدیدات مشابهی را مطرح کرد.
سرانجام فرد مهاجم از حدود ساعت 17:45 دقیقه امروز یکشنبه، تهدیدات خود را عملی کرده و اکنون سایت itmen.ir به دلیل حملات DDoS از دسترس خارج شده است.
این فرد مهاجم پیشتر نیز به کسب و کارهای مختلفی پیام داده و خواستار دریافت باج به شکل بیت‌کوین شده است. او همچنین به صاحبان کسب و کارها گفته است در صورتی که باج مورد نظر را پرداخت کنند حاضر است به کسب و کارهای رقیب‌شان حمله کند. این بار اما جریان اطلاع‌رسانی از سوی مهاجم هدف قرار گرفت و به نظر می‌رسد وی از این که رقبای دیگری وارد این کار شده یا با حساسیت بیشتر در جامعه، مقابله جدی‌تری با این حملات صورت گیرد هراس دارد.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی از حمله گسترده DDoS به برخی کسب و کارها از جمله علی‌بابا و زرین‌پال در سایت آی‌تی‌من و روزنامه فناوران منتشر شده است.
 
کد مطلب: 55652
برچسب ها: هکر
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام