۰
plusresetminus
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰

سایت 500pix پس از چندماه خبر از هک شدن داد!

ایتنا - 500pix ، وب سایت اشتراک گذاری عکس، می گوید که اطلاعات نزدیک به 15 میلیون کاربر این وب سایت تابستان گذشته توسط هکرها به سرقت رفته است. رخدادی که کسی متوجه آن نشده بود.
سایت 500pix پس از چندماه خبر از هک شدن داد!

 500pix طی اطلاعیه ای که اواخر دیروز در وبلاگ و شبکه های مجازی این شرکت منتشر شد، از هک شدن سیستم های خود در اواسط تیرماه خبر داد. 

آن طور که 500pix می‌گوید، سیستم های این شرکت ژوییه سال میلادی گذشته هک شدند اما متخصصان امنیتی تا یکشنبه متوجه این حادثه نشده بودند. در جریان این رخنه به دیتابیس 500pix ، آدرس ایمیل کاربران و کدهَش Hash Code پسوردهای آنها به سرقت رفته است. به علاوه اگر کاربران به هنگام ثبت نام اطلاعات شخصی بیشتری مثل تاریخ تولد، محل اقامت و جنسیت خود را هم وارد کرده باشند، این اطلاعات هم در زمره اطلاعات مسروقه شمرده می‌شوند.

به گزارش ایتنا از ایرنا، 500pix در اطلاعیه خود تاکید کرد که اطلاعات تقریبا تمامی کاربرانی که تا پیش از پنجم ژوییه عضو این وب سایت بوده‌اند احتمالا تحت تاثیر قرار گرفته است با این وجود و براساس تحقیقات کنونی هیچ مدرکی دال بر سواستفاده یا دسترسی غیر مجاز به اکانت و شماره حساب کاربران وجود ندارد. 

هک شدن پایگاه داده 500pix ظاهرا به فاصله دو هفته پس از آن رخ داد که این شرکت تصمیم خود را برای تغییر سیاست‌های اشتراک گذاری تصاویر روی وب سایتش اعلام کرد.

500pix در آن زمان گفته بود که در مسیر تمرکز روی تجارت فروش تصاویر تحت لیسانس دیگر نمی‌خواهد به کاربران خود اجازه دهد تا تصاویر خود را به صورت آزادانه و رایگان با دیگران به اشتراک بگذارند. در نتیجه این تصمیم امکان بارگذاری و دانلود تصاویر بدون مشخص شدن وضعیت مالکیت تصاویر از روی این وب سایت برداشته شد.
کد مطلب: 55626
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است