۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷

کاهش چشمگیر فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین

ایتنا - گزارشی جدید نشان می‌دهد در پایان ۲۰۱۸ میلادی علاوه بر اپل، تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند چینی نیز با کاهش فروش محصولات در این کشور روبرو بوده‌اند.
کاهش چشمگیر فروش گوشی‌های هوشمند در بازار چین


به نظر می‌رسد  هشدار اپل درباره بازار تلفن های هوشمند در چین واقعی است. شرکت  IDC تخمین می‌زند  در مقایسه سالانه، محموله های آیفون  بارگیری شده به سمت چین در پایان ۲۰۱۸ میلادی ۲۰ درصد کاهش یافته‌اند. IDC یک شرکت تهیه کننده خدمات مشاوره و اطلاعات بازار است.

به گزارش ایتنا از مهر،‌این سومین سال متوالی است که محموله های این شرکت  کاهش می‌یابد و دلیل آن افزایش قیمت و آپدیت‌های اندک است.
این درحالی است که بسیاری از شرکت های رقیب چینی نیز با همین مشکل دست و پنجه نرم کردند. تعداد محموله های شرکت هواوی در داخل کشور ۲۳.۳ درصد رشد کرده اما محموله های شرکت های دیگر مانند شیائومی و بقیه با کاهش روبرو بوده است. 

حتی در آمار برندهای «اوپو» و « ویوو»که همیشه در چین  فروش قدرتمندی داشته‌اند، افزایش اندکی دیده می‌شود.
 البته هنوز مشخص نیست اپل در آینده برای تغییر این روند چه اقداماتی در پیش می‌گیرد.« تیم کوک»  مدیر ارشد اجرایی اپل به کاهش قیمت آیفون در برخی کشورها اشاره کرده است اما حتی باوجود کاهش قیمت، آیفون در مقایسه با تلفن‌های هوشمند رقبای چینی بسیار گران است.
کد مطلب: 55610
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم