۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵

آیفون‌های جدید و دوربین‌های سه بعدی با لیزر و سه لنز

ایتنا- شرکت اپل قصد دارد که به آیفون‌های 2019 و 2020، دوربین‌های سه بعدی با سه لنز و لیزر را اضافه کند و با این کار، آیفون‌هایی که در آینده به بازار عرضه می‌شود، از نظر کیفیت تصاویر، فوق العاده خواهد بود.
آیفون‌های جدید و دوربین‌های سه بعدی با لیزر و سه لنز
شرکت اپل در حال برنامه‌ریزی برای عرضه گوشی‌های آیفون جدید به بازار است.
گوشی‌های جدید، دنباله آیفون XR، آیفون XS و آیفون XS مکس است و در حال حاضر در مورد قابلیت‌های موجود در آیفون‌های جدید گمانه‌زنی‌هایی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایتنا به نقل از بلومبرگ، در آیفون‌هایی که در سال‌های 2019 و 2020 به بازار عرضه می‌شود شاهد پیشرفت‌های عمده در زمینه دوربین خواهیم بود.
اپل قرار است که در سال جاری، یک گوشی آیفون با سه لنز به بازار عرضه کند و لنزهای اولترا واید (زاویه باز) که محدوده زوم دستگاه را افزایش می‌دهد، به این دستگاه اضافه خواهد شد.
 
سیستم دوربین جدید شرکت اپل، اطلاعات لازم را از بیش از یک سنسور دریافت می‌کند و با استفاده از پیکسل‌های سنسور، به صورت خودکار جزئیات را به سنسور دیگر اضافه می‌کند و از این طریق طول تصاویر زنده را از سه به شش ثانیه ارتقاء می‌دهد.
علاوه بر این موارد، گفته می‌شود که اپل دارد روی یک دوربین سنسور دارای لیزر کار می‌کند.
 نسل جدید آیفون

این دوربین مبتنی بر لیزر قرار است که در سال 2020 به بازار عرضه شود و می‌تواند یک محدود 15 فوتی از دستگاه را اسکن کند تا بتواند دنیای واقعی را بازسازی نماید.
این بازه در حال حاضر 25 تا 50 سانتی متر است. دوربین سه بعدی جدید لیزری از قابلیت واقعیت افزوده هم کمک می‌گیرد و امکان جانمایی دقیق‌تر اشیاء مجازی و درک دقیق‌تر عمق اشیاء را فراهم می‌کند.
 
در ابتدا قرار بود که دوربین‌های سه بعدی مبتنی بر لیزر در بین گوشی‌های سال 2019 باشد ولی این مسئله به 2020 موکول شد و ظاهرا در به‌روزرسانی آی‌پد پرو که در بهار 2020 انجام می‌شود، شاهد این سیستم دوربین خواهیم بود.

علاوه بر دوربین، اپل قصد دارد که آی‌پد و آی‌پد مینی را هم به زودی به‌روزرسانی کند و همچنین ترجیح می‌دهد که به جای ‌USB-C از پورت لایتنینگ استفاده کند.
 
کد مطلب: 55563
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای