۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳

ایجاد اختلال در ترافیک شهری توسط اتومبیل‌های خودران

ایتنا - مطالعات جدید نشان می‌دهند اتومبیل‌های خودران می‌توانند باعث افزایش ترافیک در سطح شهر شوند.
ایجاد اختلال در ترافیک شهری توسط اتومبیل‌های خودران
اگر فکر می‌کنید جریان آمد و شد در شهرهای امروزی چندان مطلوب نیست و عذاب‌دهنده است، بهتر است کمی صبر کنید تا انواع خودروی خودران از راه برسند؛ چون در آینده نه چندان دور، این خودروها برای پرهیز از پرداخت هزینه پارکینگ، در سطح شهر بی‌هدف تردد خواهند کرد!
 
به گزارش ایتنا به نقل از technonogyreview، آدام میلارد-بال (دانشیار مطالعات زیست‌محیطی در دانشگاه کالیفرنیا سانتاکروز در ایالات متحده آمریکا) در نشریه ترانسپورت پالیسی می‌نویسد اتومبیل‌های بدون راننده یا خودران، سبب بند آمدن جاده‌ها و مسیرهای شهری خواهند شد؛ زیرا گردش و راندن این ماشین‌ها، به‌مراتب کم‌هزینه‌تر از توقف در پارکینگ‌های شهری خواهد بود.
 
این پژوهشگر اشاره می‌کند که اوضاع از این هم می‌تواند بدتر بشود؛ چرا که گردش با سرعت پایین در سطح شهر، هزینه کمتری در پی خواهد داشت و سبب ازدحام و ترافیک سنگین خواهند شد چون قصد وقت‌کشی دارند.

وی ادامه می‌دهد: «بدین‌ترتیب، این خودروها از انگیزه کافی برای مختل کردن بار ترافیک در سطح شهر برخوردار خواهند بود.»
 
خودروی خودران
 
استاد میلارد-بال با استفاده از ترکیبی از نظریه بازی‌ها و مدل‌های شبیه‌سازی ترافیک، پیش‌بینی می‌کند که در بهترین حالت، حتی ۲ هزار اتومبیل خودران در شهر سانفرانسیسکو هم می‌توانند سرعت ترافیک عمومی را به کمتر از دو مایل در ساعت کاهش دهند.
 
این متخصص فناوری پیشنهاد می‌کند که شهرها برای ورود اتومبیل‌ها به برخی از مکان‌ها، هزینه‌هایی درنظر بگیرند؛ مانند لندن، سنگاپور و استکهلم که خودروها برای ورود به سطح شهر، باید عوارض پرداخت کنند.

او در پایان می‌گوید بهتر است چنین تمهیداتی هم‌اکنون اندیشیده شوند؛ پیش از آنکه اتومبیل‌های خودران از راه برسند و کار از کار گذشته باشد.
 
کد مطلب: 55507
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام