۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶

بازگشت قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی توسط نرم‌افزار در اندروید Q

ایتنا- کدهای یافت شده در اندروید Q نشان دهنده آن هستند که قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی پس زمینه برای نرم‌افزارهای سوم شخص به این نسخه از سیستم عامل اندروید باز خواهد گشت.
بازگشت قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی توسط نرم‌افزار در اندروید Q
کدهای یافت شده در اندروید Q نشان دهنده آن هستند که قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی پس زمینه برای نرم‌افزارهای سوم شخص به این نسخه از سیستم عامل اندروید باز خواهد گشت.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی androidpolice، در سال‌های اخیر گوگل اقدامات ویژه‌ای را برای جلوگیری از نرم‌افزارهای سوم شخص فعال در پس زمینه برای دسترسی به موقعیت مکانی کاربران انجام داده است و در همین راستا زمانی که یک نرم‌افزار بسته شود، اطلاعات لایو لوکیشن بسیار ضعیف شده یا به صورت کلی متوقف می‌شود.
 
در حالی که این اقدام گوگل به ظاهر برای امینت کاربر و عمر باتری مفید است، اما طبعا برخی از نرم‌افزارها (مانند ابزارهای مرتبط با سلامت) از اطلاعات موقعیت مکانی پس زمینه برای اهداف مضر استفاده نمی‌کنند.
به همین دلیل به نظر می‌رسد که گوگل تصمیم دارد تا بار دیگر این قابلیت را به دستگاه‌های اندرویدی بازگرداند، زیرا بر اساس ادعاهای توسعه دهندگان XDA، اندروید Q ممکن است مجوز جدیدی را معرفی کند که دسترسی به موقعیت مکانی پس زمینه را ممکن خواهد کرد.
 
 
 
این مجوز جدید که با نام " android.permission.ACCESS_BACKGROUND_LOCATION" خوانده می شود، در ساخت افشا شده اندروید Q دیده شده است و توضیحات موجود در آن حاکی از آن هستند که: «نرم‌افزار همیشه و حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، به موقعیت مکانی دسترسی خواهد داشت. اساسا توسعه دهندگان نرم‌افزارها قادر خواهند بود تا از این مجوز برای بازگردانی رفتار پس زمینه قبلی اندروید استفاده کنند.»
 
به صورت کلی تصمیم گوگل بر مبنای اجازه به توسعه دهندگان برای دسترسی به موقعیت مکانی کاربران بدون ضربه زدن به امنیت آنها قابل تحسین است.
این تصمیم همچنین در راستای روند و رویکرد بزرگ‌تر از همیشه اندروید Q است که به موجب آن دسترسی به سرویس‌های پس زمینه توسط نرم‌افزارهای سوم شخص منوط به صدور مجوز از سوی کاربر است.
 
کد مطلب: 55479
برچسب ها: اندروید گوگل
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام