۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶

کامپیوتر کوانتومی جدید IBM تاریخ‌ساز می‌شود

ایتنا- شرکت IBM کامپیوتر کوانتومی جدیدی را طراحی کرده است. این کامپیوتر شاید از دیدگاه خیلی از کارشناسان همه چیز را تغییر ندهد ولی مسلما تاریخ‌ساز خواهد شد.
کامپیوتر کوانتومی جدید IBM تاریخ‌ساز می‌شود
شرکت آی‌بی‌ام به تازگی از کامپیوتر کوانتومی جدید خود تحت عنوان “System One” پرده برداشته است.
هر چند این بزرگ‌ترین یا قدرتمندترین کامپیوتری نیست که به دست این شرکت ساخته شده است، ولی شرکت مذکور بر این باور است که این کامپیوتر یکی از نمونه‌های منحصر به فرد است و بسیاری از متخصصان هم اعتقاد دارند که این کامپیوتر در نوع خود بی‌نظیر است.

به گزارشایتنا از رایورز به نقل از نکست وب، باب ویسنیف، مدیر ارشد فناوری شرکت آی‌بی‌ام،در مورد نحوه توسعه و ساخت سیستم وان، اظهار داشت که ایده اصلی این کامپیوتر، نشان دادن این مطلب بود که آی‌بی‌ام می‌تواند یک کامپیوتر کوانتومی قابل اطمینان و کارآمد بسازد که این کامپیوتر کاربرد لازم را برای تمامی افراد داشته باشد و بتواند به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.
 
سیستم وان یک سیستم قانونی رایانش کوانتومی است که قرار نیست به یک سیستم بزرگ که در آزمایشگاه قرار دارد، متصل شود و نیازی به وجود یک متخصص یا دکتر برای کار کردن با آن نیست.
سازمان‌های “IBM Q Network” می‌توانند کدهای مورد نظر خود را به راحتی روی آن اجرا کنند. چیزی که اهمیت دارد، این است که شرکت مورد بحث طراحی خود را در یک زمان مناسب پیاده کرد و این طراحی، در زمینه فناوری واقعا مهم و محوری است.
 کامپیوتر کوانتومی IBM

بطوریکه گفته شده، تیم کوانتومی آی‌بی‌ام حدود شش ماه از سال قبل را روی بررسی ایده‌ها و نظرات کارشناسی در این زمینه گذاشت و تلاش کرد که راهکارهای مختلف برای حل مسائل کوچک را پیدا کند.
ویسنیف گفت: «شاید بسیاری از کارشناسان بخواهند که کوبیت‌ها را ایزوله و محدود کنند ولی باید این نکته را مد نظر داشت که برای خواندن و ارزیابی، باید به آنها دسترسی داشته باشیم.»
 
کارشناسان و متخصصان آی‌بی‌ام تلاش کردند که انواع مشکلات و چالش‌ها را طرح کنند و راه حل مناسب برای آنها ارائه دهند.
در این پروژه از بهترین متخصصان در شرکت‌های مختلف استفاده شد. هدف از تولید این کامپیوتر، نمایش قدرت رایانش کوانتومی نیست بلکه هدف ارائه کامپیوتری است که برای نخستین بار خارج از آزمایشگاه می‌آید و آرزوی آی‌بی‌ام در رابطه با رایانش کوانتومی را برآورده می‌کند.
 
کد مطلب: 55473
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير