۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷

برنامه‌های آموزشی گوگل کلود برای رفع مشکل کمبود مهارت‌های رایانش ابری

ایتنا- گوگل کلود قصد دارد برنامه‌های آموزشی خود را برای پرداختن به کمبودهای موجود در زمینه مهارت‌های رایانش ابری، توسعه و گسترش دهد.
برنامه‌های آموزشی گوگل کلود برای رفع مشکل کمبود مهارت‌های رایانش ابری
گوگل کلود به تازگی اعلام کرده که مجموعه‌ای از طرح‌های ابتکاری را تهیه کرده است تا با استفاده از این طرح‌ها، کمبودهای موجود در مهارت‌های توسعه دهندگان در حوزه رایانش مبتنی بر فضای ابری کاهش یابد و به کمترین میزان ممکن برسد.
روکانا گولانی، مدیر یادگیری و توانمندسازی گوگل کلود در یک پست وبلاگی به این برنامه‌های آموزشی اشاره کرد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، این مدیر در پست خود اظهار داشت: «مسئله کمبود مهارت‌ها در حوزه رایانش ابری باید با بیشترین سرعت پیگیری شود و به سرانجام برسد و همچنین در صورتی که شرکت‌ها بخواهند با موفقیت وارد رایانش خود را وارد محیط‌های مبتنی بر فضای ابری کنند، باید در ابتدا مهارت‌های خود در این حوزه را ارتقاء دهند.»
 
وی در ادامه صحبت‌های خود اذعان داشت: «افزایش پذیرش فضای ابری در سازمان‌ها باعث افزایش نیاز به افرادی شده است که در زمینه فناوری‌های ابری مهارت‌ها و شرایط لازم و کافی را داشته باشند ولی در حال حاضر جای خالی این نیروهای کاری به شدت احساس می‌شود.»
 

از دید کارشناسان، شرکت‌ها به دنبال استقرار رایانش ابری بومی هستند. فضای ابری روز به روز در حال گسترش و توسعه است و بر اساس نظرسنجی‌های صورت‌گرفته، حدود 94 درصد از مدیران فناوری اطلاعات در سازمان‌ها اعلام کردند که زمان کافی برای فراگیری مهارت‌های فناوری‌های ابری را ندارند.
به همین دلیل گوگل کلود برای رفع کمبودهای آموزشی، سه طرح پیشنهادی ارائه کرده است.
 
در طرح‌های ابتکاری گوگل کلود آمده است که سازمان باید در ابتدا توسعه برنامه‌های صدور گواهی برای کمک به شرکت‌ها در زمینه ارزشیابی استخدام‌ها به صور چهار دسته جدید با هدف ایجاد تیم‌هایی از توسعه دهندگان ابری را در دستور کار قرار دهد.

در مرحله دوم، گزینه‌های آموزشی جدید برای توسعه دهندگان در نظر گرفته شود تا مهارت‌های لازم را کسب کنند.
 
در بند سوم طرح ابتکاری، باید دوره‌های آموزشی در قالب زبان‌های مختلف مانند ژاپنی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی و پرتقالی برگزار شود تا افراد بیشتری در سراسر دنیا به این برنامه‌های دسترسی داشته باشند و بتوانند نهایت استفاده را از آنها ببرند.
 
کد مطلب: 55470
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام