۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۸

هیوندای اولین سیستم ایربگ چندبرخوردی را طراحی کرد

ایتنا- شرکت هیوندای همواره در جهت بهبود و رشد فناوری روز در خودروها تلاش کرده است و به تازگی موفق شده است که اولین سیستم ایربگ چندبرخوردی جهان را تولید کند.
هیوندای اولین سیستم ایربگ چندبرخوردی را طراحی کرد
شرکت هیوندای به تازگی ایربگی را طراحی کرده است که می‌تواند در برابر تصادفاتی که در آن بیشتر از یک برخورد وجود دارد، به شکلی کارآمد و موثر واکنش نشان دهد.
گفته می‌شود که این سیستم ایربگ، نخستین باری است که طراحی می‌شود. بسیاری تصادفات هستند که در آنها بیش از دو یا چند خودرو آسیب می‌بیند. این حادثه به ویژه در مواقعی دیده می‌شود که ترافیک سنگین باشد و خودروهای مختلف به یکدیگر برخورد کنند.

به گزارش ایتنا به نقل از دیجیتال ترندز، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرد که در 30 درصد از تضادفات، برخورد ثانویه صورت می‌گیرد و این عدد، میزان اهمیت سیستم کارآمد و موثر ایربگ را پررنگ می‌کند. هیوندای اعلام کرد که  سیستم‌های کنونی ایربگ در برابر برخوردهای ثانویه، هیچ گزینه دفاعی ندارند.
 
نکته مهم‌تر آن است که فناوری جدید می‌تواند موقعیت‌های نامعمول راشناسایی کند و مواردی که ممکن است خودرو وارد فاز برخورد اولیه شود را تشخیص دهد.
این سیستم جدید می‌تواند از اطلاعاتی که کسب می‌کند استفاده کند و مقاومت مورد نیاز ایربگ برای جلوگیری از آسیب به اشخاص در هنگام برخورد ثانویه را محاسبه نماید.
 سیستم ایربگ چند برخوردی هیوندای

تسو چی، مدیر مرکز فناوری شاسی هیوندای اظهار داشت که این شرکت قصد دارد به پژوهش‌های خود در زمینه تصادف‌های بدتر به عنوان بخشی از تعهد به تولید خودروهای ایمن‌تر، ادامه دهد تا بتواند از مالکان خودروها و مسافران محافظت کند و از آسیب‌ها و جراحات جسمی جلوگیری نماید.
 
اتومبیل‌های شرکت کیا و هیوندای در آینده قصد دارند همکاری خود را برای بهبود ایمنی راننده و کاهش جراحات در تصادفات چندبرخوردی، بیشتر کنند و فناوری ایربگ را بیش از پیش توسعه دهند.

گفتنی است که این نخستین سیستم ایربگی نیست که توسط شرکت هیوندای طراحی می‌شود؛ مثلا در اوایل سال 2018،  این شرکت، سیستم ایربگی را رونمایی کرد که در سقف خودرو قرار دارد و از راننده و مسافرات در هنگام واژگونی خودرو محافظت می‌کند.
 
کد مطلب: 55440
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير