۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶

مقاومت هواوی برای ماندن در بازار جهانی

ایتنا - مدیرعامل شرکت هواوی در جریان برگزاری اجلاس مجمع اقتصادی داووس خاطرنشان کرده که در هر کشوری که از فعالیت‌های این غول تکنولوژی و محصولاتش استقبال شود، باقی خواهد ماند.
مقاومت هواوی برای ماندن در بازار جهانیهواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بسیاری از کشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و بسیاری از این کشورها اعم از آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شرکت چینی را تحت تاثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی کاربران، ممنوع اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زدتی‌ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می‌کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می‌دهد تا علیه ایالات متحده از آن‌ها استفاده کند.
بعد از آن بسیاری از کشورها نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نظیر بریتانیا، آلمان، بلژیک و لهستان نیز بسیاری از فعالیتهای این شرکت را محدود کرده و یا فروش گوشی‌های هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را نیز تحت تاثیر همین نگرانی‌های امنیتی ممنوع اعلام کرده‌اند.

با اینکه مقامات ارشد هواوی بارها تمامی اتهامات وارده مبنی بر جاسوسی وش شنود اطلاعات کاربران اط طریق محصولات، گوشی‌های هوشمند و تجهیزات مخابراتی و همچنین تحویل این اطلاعات به دولت چین و همکاری با آن را رد و تکذیب کرده اتس، اما به نطر می‌رسد که هیچ کدام از کشورهای هم پیمان آمریکا متقاعد نشده و اقدام به اعلام ممنوعیت فعالیت این شرکت و فروش محصولاتش کرده‌اند.

بر اساس گزارش اسپوتنیک، لیانگ هوآ، مدیرعامل شرکت هواوی که در جریان برگزاری مجمع اقتصاد جهانی داووس سخنرانی و نطق کرد، گفت که این شرکت در هر کشوری که از فروش محصولات و فعالیت های مخابراتی هواوی استقبال کند، به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد و در کشورهایی که با دید شک و نگرشی منفی گرایانه به هواوی اتهام زنی می‌کنند، به فعالیت های خود خاتمه خواهد داد.

وی در ادامه سخنانش تاکید کرد که هواوی تاکنون بر اساس قوانین و مقررات مخابراتی بین‌المللی در کشورهای مختلف فعالیت کرده و هیچ خطایی مبنی بر جاسوسی و شنود اطلاعات کاربران را مرتکب نشده است و خود به صحت اجرای قوانین و رعایت استاندارد و پروتکل های وضع شده در شبکه‌های مخابراتی و گوشی‌های هوشمند اطمینان کامل دارد ولی در عین حال نیازی به چانه‌زنی و التماس کشورهای مذکور برای کسب مجوز به منظور ادامه فعالیت نخواهد داشت، چراکه این غول تکنولوژی بازارهای بزرگی از کشورهای مختلف جهان را در دست گرفته و سهم عظیمی از بازارهای جهانی تکنولوژی را به خود اختصاص داده است.
کد مطلب: 55430
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
آمریکا خودش بزرگترین ابرجاسوس جهان هست حالا بقیه رو متهم می کنه! برای این هوآوی از لحاظ فروش بالاتر از آیفون قرار گرفت میخواد تلافی کنه
آمریکا خودش از طریق سیستم عامل آندروید، گوگل،واتس اپ،فیسبوک،اینستاگرام از هفت میلیارد نفر جاسوسی و شنود می کنه
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام