d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اپلیکیشنی که مکان بدهکاران را لو می‌دهد!
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸

اپلیکیشنی که مکان بدهکاران را لو می‌دهد!

ایتنا - اگر بدهکارید به‌زودی توسط طلبکار دیده می‌شوید!
اپلیکیشنی که مکان بدهکاران را لو می‌دهد!

مقامات رسمی در استان هبئی چین، نرم‌افزار موبایلی به نام map of deadbeat debtors درست کرده‌اند که نقشه آنلاین بدهکاران را به طلبکاران نشان می‌دهد. با این اپلیکیشن قابل‌نصب روی موبایل می‌توان فهمید فرد بدهکار کجاست تا بتوان به آنجا رفت و قرض خود را گرفت.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، مقامات چینی برای اینکه بگویند چه کسی در نزدیکی شما مقروض است چنین ابتکاری را به خرج داده و نرم‌افزاری مخصوص شناسایی مکانی بدهکاران را ایجاد کرده‌اند.
طبق نوشته روزنامه چینی این اپلیکیشن که از طریق Wechat / وی چت قابل‌دسترسی است، می‌تواند تا شعاع 500 متری افراد بدهکار را نشان دهد.

ای روزنامه ادعا کرده است که مکان دقیق نشان داده می‌شود اما ننوشت که آیا مشخصات ریز فرد بدهکار نیز دیده می‌شود یا نه؟ و تا چه میزان بدهی می‌تواند افراد را در این لیست سیاه قرار دهد؟

دولت با این کار می‌خواهد افراد مقروض را وادار کند تا بدهی خود را بپردازند.
در فرهنگ چینی صرفه‌جویی در مقایسه با هزینه کردن برتری دارد و بدهی و قرض «تابو» محسوب می‌شود اما اخیراً دولت سعی کرده است تا با انجام اصلاحات در سیستم اعتبار اجتماعی، مردم را وادار کند تا وام‌های خود را کم کنند.

این نرم‌افزار بخشی از سیستم اعتبار اجتماعی است که در چین از 2020 به‌طور کامل اجرا خواهد شد و افراد بر اساس امتیاز اجتماعی، حق‌وحقوق عمومی خواهند داشت.
 
کد مطلب: 55427
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام