۰
plusresetminus
شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶

ساختار ایمنی ویژه آمازون برای جلوگیری از تصادف روبات با انسان

ایتنا- بر اساس اطلاعات منتشر شده در چندین رسانه جهانی، آمازون برای افزایش ایمنی کارکنانش در هنگام سروکار داشتن با سیستم‌های خودکار و روبات‌ها آن‌ها را موظف به استفاده از ساختار الکتریکی ویژه‌ای کرده است.
ساختار ایمنی ویژه آمازون برای جلوگیری از تصادف روبات با انسان

بر اساس اطلاعات منتشر شده در چندین رسانه جهانی، آمازون برای افزایش ایمنی کارکنانش در هنگام سروکار داشتن با سیستم‌های خودکار و روبات‌ها، آنها را موظف به استفاده از ساختار الکتریکی ویژه‌ای کرده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، این ساختار که درواقع از یک جفت سیستم متصل به یک کمربند امنیتی تشکیل شده است، برای جلوگیری از هرگونه برخورد احتمالی ورود یک انسان را به محیطی که آن‌ها در آنجا قرار دارند از پیش خبر می‌دهد.

این ساختار، بازوهای کارکنان انسانی را به سنسورهایی تجهیز می‌کند که می‌توانند با سیستم‌های روباتیک ارتباط برقرار کنند.
 
ربات

گاهی اوقات کارکنان انسانی برای تعمیر قطعه‌ای یا برداشتن شی‌ای که به زمین افتاده است مجبور به ورود به محیطی هستند که توسط ماشین‌های خودکار احاطه شده است. اگر این فرد ساختار  یادشده را به تن داشته باشد روبات‌ها آرام می‌گیرند و از انسان دور می‌شوند و به این ترتیب به‌جای خاموش شدن، کار همچنان با سرعت کمتری پیش می‌رود.
  
راه‌حل آمازون برای این مشکل یک ماه بعد از اتفاقی که در طی آن 24 کارگر در اثر تصادف با روبات‌های این سازمان در بیمارستان بستری شدند، آماده استفاده شده است.
علاوه بر این گزارش‌ها حاکی از آن هستند که چندی پیش یکی روبات‌های آمازون در طی حادثه‌ای یک قوطی حاوی مواد دافع خرس‌ها را سوراخ کرده و اسپری درون آن را در محیط انبار آزاد کرد و به‌صورت کلی بیش از 50 کارگر در این حادثه آسیب دیدند.

به این ترتیب نیاز به وسایل محافظ انسان در برابر روبات‌هایی که هنوز برای مدارا با انسان‌ها به حد کافی هوشمند نشده‌اند روزبه‌روز افزایش پیدا خواهد کرد.
 
کد مطلب: 55396
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام