۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶

مدیر هواوی اتهام افشای اطلاعات کاربران را تکذیب کرد

ایتنا - در شرایطی که برخی کشورهای جهان، هواوی را به جاسوسی متهم کرده اند، بنیانگذار این شرکت هرگونه به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی کاربران را تکذیب کرد.
مدیر هواوی اتهام افشای اطلاعات کاربران را تکذیب کرد


«رن ژنگ فی» موسس شرکت چینی هواوی که بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی و اینترنتی در جهان محسوب می شود، به صراحت اعلام کرده که هواوی اسرار مشتریان خود و شبکه های ارتباطی و مخابراتی مورد استفاده آنها را با سایرین به اشتراک نمی گذارد و در این زمینه کاملا رازدار است.

وی که در اقدامی کم سابقه در نشستی با حضور خبرنگاران خارجی شرکت کرده بود، افزود: هواوی تلاش می‌کند تا دسترسی خود به شرکت های مخابراتی جهانی را که سرمایه گذاری سنگینی به منظور ارائه خدمات نسل جدید ارتباطی به عمل آورده‌اند، حفظ کند.

به گزارش ایتنا از مهر، اظهارات بنیانگذار ۷۴ ساله هواوی در شرایطی صورت می گیرد که این شرکت از سوی آمریکا، ژاپن، لهستان، استرالیا و برخی کشورهای دیگر به جاسوسی به نفع دولت چین متهم شده،اما این شرکت تمامی اتهامات یادشده را به شدت تکذیب کرده است.

«رن ژنگ فی» در پاسخ به سوالی در مورد همکاری احتمالی با حزب کمونیست چین برای جاسوسی از شرکت های خارجی گفته است: ما به طور قطع به چنین درخواست هایی نه می گوییم. نه خود من و نه شرکت هواوی چنین درخواست هایی را از دولت چین برای استفاده نامناسب از اطلاعات هیچ کسی دریافت نکرده ایم.

وی از اظهار نظر در مورد وضعیت دختر خود که مدیر ارشد امور مالی هواوی است و به اتهام تلاش برای دور زدن تحریم های ایران در کانادا دستگیر شده، نیز خودداری کرد. او در این مورد صرفا گفت: قبل از تشکیل دادگاه در این مورد اظهارنظری نمی کنیم و تابع قانون و از جمله محدودیت های صادراتی هستیم.

«ژنگ فی» از اینکه دخترش فعلا از زندان آزاد شده و در خانه ای در ونکوور تحت نظر به سر می برد اظهار رضایت کرد.
کد مطلب: 55388
برچسب ها: هواوی مدیریت
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای