۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷

جایگاه تکنولوژی های پاک در حفاظت از محیط زیست را دست کم نگیرید

با ظهور مشاغل سبز، گسترش تکنولوژی های پاک و سبز سازی مشاغل میتوان تحدید های زیست محیطی را کاهش داد.
جایگاه تکنولوژی های پاک در حفاظت از محیط زیست را دست کم نگیرید
------------------------- رپرتاژ آگهی ------------------تکنولوژی های زیست محیطی به هر گونه اقداماتی که در صنایع مختلف با هدف کاهش و یا حتی از بین بردن منابع آلاینده، جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده صحیح از منابع خام صورت می پذیرد گویند. در ادامه به فناوری هایی اشاره خواهیم کرد که گسترش این نوع فناوری ها باعث جلوگیری از روند تخریب محیط زیست خواهد شد. به گفته انجمن حمایت از حیوانات و محیط زیست (مجمع فعالان زیست محیطی) در سال 1398 شاهد افزایش چشم گیر فن آوری های زیست محیطی در ایران خواهیم بود.
 
انرژی های تجدید پذیر
سیستم‌های انرژی تجدیدپذیر روزبه‌روز کارآمدتر و ارزان‌تر می‌شوند. سهم آنها در مصرفی کلی انرژی به‌سرعت در حال افزایش است.پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ میزان مصرف انرژی تجدیدپذیر با میزان مصرف سوخت‌های فسیلی برابری کند.انرژی تجدیدپذیر باید به طور مستقیم از منبع خود تامین شود. خورشید، باد، اقیانوس، آب، زیست توده، گرمای حرارتی زمین، سوخت زیستی و هیدروژن همگی از منابع تجدیدپذیر محسوب می‌شوند.

 تصفیه هوا
هوای آلوده و ناسالم بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما شده است. به ویژه در کلان شهر ها و مراکز استان ها لزوم تصفیه هوا بر همگان روشناست.براساس تحقیقات، علاوه بر آلاینده های هوای بیرون، در هوای داخل منازل نیز آلاینده های متنوعی دیده می شود که بعضی از آن ها به مراتب خطرناک تر هستند. به همین دلیل شرکت های فعال در فن آوری های سبز دست به ساختن دستگاه های تصفیه هوا شده اند. دستگاه های تصفیه هوا بسته به مکان و موقعیت استفاده از آن های انواع مختلفی دارند. افزودنی است که شرکت های سامسونگ، ال جی و شیائومیدر تولید این نوع دستگاه ها پیشرو هستند و طرفداران قابل توجهی نسبت به سایر رقبا دارند.

جایگزینی سبز
شاید شما فکر کنید که تنها راه برای جبران قطع درختان کاشت درخت و نهال میباشد ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی های نوین نیازی به قطع این همه درخت نیست. مثلا با جایگزینی کاغذ های معدنی که مواد اولیه این کاغذ ها از کربنات کلیسیم و مواد پلیمری است به جای کاغذ هایی که از چوب به عمل آمده اند جلوی قطع هزاران درخت گرفته می شود.
به طور کلي فرآورده هاي چوبي نسبت به ديگر مصالح داراي وزن کمتري مي باشند. با اين وجود متخصصين صنعت چوب به جهت کاهش هزينه هاي توليد، حمل و نقل و اثرات زيانبار زيست محيطي در صدد پايين آوردن وزن اين فرآورده ها مي باشند. مدت زمان زيادي نيست که سبک سازي با به کارگيري و جايگزيني مواد سبک وزن در ساختار محصولات مرکب چوبي ذهن پژوهشگران را به خود مشغول کرده است. پليمرهاي منبسط شده فوق سبک مي تواند نقش مقداري از چوب را تا آنجا که خصوصيات مقاومتي فرآورده آسيب نبيند، بازي کنند.

تصفیه آب
بیش از ٪۹۵ انرژی الکتریکی مصرفی در جهان را نیروگاه‌های حرارتی تأمین می‌کنند و تصفیه آببرای انواع مختلف نیروگاه‌های حرارتی امری حیاتی است. عمل تصفیه بدین صورت است که آب آلوده که وارد دیگ بخار می‌شود می‌تواند در کنار بخار ایجاد خوردگی و رسوب کرده و موجب افزایش نیاز به تعمیرات شود. ذرات محلول طی فرآیند تبدیل آب به بخار می‌توانند در دیگ بخار ته‌نشین شوند. به همین دلیل آب جبرانی دیگ بخار در نیروگاه‌ها بسیار تصفیه می‌شود. این آب معمولاً در ابتدا توسط فیلترهای شنی تصفیه خواهد شد. این فیلتر باعث می‌شود تا از ورود لجن و یا آبزیان موجود در منبع آب، جلوگیری به عمل آید.
 

بازیافت
تابحال به این فکر کرده اید که با وسایل دور ریختنی می توانید بسیاری از وسایل کوچک و بزرگ مورد نیازتان را بسازید؟ با این کار هم به محیط زیست کمک کرده اید و باعث شده‌اید محصولات سبز و دوستدار محیط زیست افزایش یابد و انرژی کمتری برای بازیافت وسایل دور ریختنی صرف شود و هم اینکه دیگر لازم نیست پول اضافی برای خرید وسایل جدید خرج کنید.
از رایج ترین وسایل دور ریختنی می توان به بطری های پلاستیکی و شیشه ای نوشیدنی ها، بطری های فلزی و ظروف یکبار مصرف اشاره کرد. پرکاربردترین ابزارهای مورد نیاز شما برای این کار چسب، قیچی، میخ و وسایل تزئینی کوچک مثل روبان، گل و... می باشد. بهتر است از رنگها نیز برای زیبا کردن وسایل جدید استفاده کنید مثل رنگ روغن، گواش و حتی لاک ناخن هایی که دیگر استفاده نمی کنید.
کد مطلب: 55386
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام