۰
plusresetminus
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴

تم تیره رنگ و نسخه دسکتاپ برای اندروید Q

ایتنا- اطلاعات منتشرشده از اندروید Q حاکی از آن هستند که این سیستم‌عامل از تم تیره‌ای استفاده می‌کند که بر روی تمامی نرم‌افزارها نیز قابل‌استفاده خواهد بود.
تم تیره رنگ و نسخه دسکتاپ برای اندروید Q
اطلاعات منتشرشده از اندروید Q حاکی از آن هستند که این سیستم‌عامل از تم تیره‌ای استفاده می‌کند که بر روی تمامی نرم‌افزارها نیز قابل‌استفاده خواهد بود.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، بسیاری از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید هنوز به نسخه اندروید پای به‌روزرسانی نشده‌اند، اما اطلاعات مرتبط با اندروید Q رفته‌رفته در حال افشا شدن است.
یکی از این اطلاعات مرتبط با اندروید Q استفاده این سیستم‌عامل از تم تیره‌ای است که سراسر سیستم را دربرمی‌گیرد.

گزینه توسعه‌دهنده موجود در این نسخه جدید از سیستم‌عامل اندروید نرم‌افزارهایی که از این تم پشتیبانی نمی‌کنند را هم مجبور به قبول آن می‌کند و به این ترتیب می‌توان حدس زد که در آینده‌ای نزدیک توسعه‌دهندگان تمامی نرم‌افزارهای اندرویدی مجبور به پشتیبانی از این تم تیره بشوند.
 
همچنین بخشی از گزینه‌های توسعه‌دهندگان حالت دسکتاپ تجربی را به صفحه‌نمایش دوم می‌راند که برای دستگاه‌هایی مانند سامسونگ  DeX  کارآمد خواهد بود.
دیگر المان‌های اندروید Q بسیار جزئی هستند اما تغییر مهمی در بخش امنیت این نسخه به وجود آمده است.
 
 
 
 کاربران می‌توانند اجازه دسترسی به موقعیت مکانی و دیگر قابلیت‌های حساس را به نحوی محدود کنند که تنها در زمان‌هایی که نرم‌افزار در حال اجرا است، مورداستفاده قرار گیرند.
به این ترتیب دزدی اطلاعات یا حتی مصرف بیش‌ازحد باتری نرم‌افزارهای پس‌زمینه از بین خواهد رفت.
 
البته لازم به ذکر است که اندروید Q به این زودی به تلفن‌های همراه هوشمند راه نخواهد یافت. اگر به خاطر داشته باشید گوگل پیش‌نمایش عمومی اندروید پای را تا ماه مه 2018 عرضه نکرد و عرضه نسخه نهایی آن تا ماه اوت به طول انجامید. همین شرایط به اندروید Q نیز حکم‌فرما است و عرضه نسخه نهایی آن چند ماه طول خواهد کشید.
 
کد مطلب: 55378
برچسب ها: گوگل
مرجع : www.engadget.com
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام