۰
plusresetminus
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶

هکری که 733 میلیون آدری ایمیل را می‌فروشد!

ایتنا - هکری در اینترنت ۷۷۳ میلیون آدرس ایمیل و ۲۱ میلیون پسورد را می‌فروشد. دیتای مذکور از چندین فوروم هکری اخذشده و به‌صورت یکجا بسته‌بندی‌شده است.
هکری که 733 میلیون آدری ایمیل را می‌فروشد!


دیتای لورفته در فولدری به نام Collection۱ روی یک فوروم هکری معروف قرارگرفته که حاوی ۸۷ گیگ دیتا شامل ۷۷۲۹۰۴۹۹۱ آدرس ایمیل و ۲۱۲۲۲۹۷۵ پسورد است و «تروی هانت» محقق امنیت اطلاعات پس از ظاهرشدن روی سرویس کلود MEGA آن را رسانه‌ای کرده است.

به گفته هانت مجموعه آدرس‌های ایمیل و «پسورد لورفته» قبلاً به‌صورت جداگانه، روی فوروم‌های هکری دیده‌شده اما ۱۴۰ میلیون آدرس ظاهراً جدید است که به مجموعه قبلی افزوده‌شده است.
به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، «برایان کربس» دیگر محقق امنیت اطلاعات می‌گوید عمر دیتای سرقتی دو تا سه سال است و برخلاف گفته‌های دیگران بزرگ‌ترین رخنه اطلاعات نیست که در جهان به وقوع پیوسته است.

فروشنده به گفته کربس کاربری با نام Sanixer است که دیتای مذکور را ۴۵ دلار می‌فروشد. وی بسته دیگری حاوی ۴ ترابایت پسورد را نیز به‌صورت جداگانه می‌فروشد که کمتر از یک سال سن دارد.

دلیل لورفتگی در این حجم به گفته این دو کارشناس این است که کاربران اغلب از یک ایمیل و پسورد برای تمامی فعالیت‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند و این امر خطرناک محسوب شده و میزان لورفتن دیتای شخصی را بیشتر می‌کند.
کد مطلب: 55373
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام