۰
plusresetminus
جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰

کاهش ارزش بیت‌کوین

ایتنا - آیا ارزش بیت‌کوین به کمتر از ۳ هزار دلار خواهد رسید؟ تحلیلگران انتظار دارند در کوتاه‌مدت، شاهد همچین روندی باشیم.
کاهش ارزش بیت‌کوین
به گزارش ایتنا به نقل از ccn، روز ۱۱ ژانویه (۲۱ دی)، همزمان با افت بهای بیت‌کوین به پایین‌تر از ۳ هزار و ۶۰۰ دلار، بازار رمزارز شاهد نوسانات عجیبی بود.

در این میان، برخی از افراد انتظار دارند پس از افت ارزش بیت‌کوین از ۴ هزار و ۳۶ دلار به ۳ هزار و ۵۰۳ دلار، این رمزارز رایج به کاهش خود ادامه دهد و به زیر ۳ هزار و ۳۰۰ دلار یا شاید هم پایین‌تر از ۳ هزار دلار هم برسد.

گفتنی است در اواسط ماه دسامبر (مهر) یعنی پیش از عید کریسمس، بسیاری از سرمایه‌گذاران در بازار رمزارز، پس از آنکه قیمت بیت‌کوین از ۳ هزار و ۱۲۲ دلار افزایش چشمگیری داشت، اظهار خوش‌بینی می‌کردند.

اما آن دوره کوتاه‌مدت سه‌روزه، اساساً یک دوره اصلاحی بود که توسط شرایط بیش‌فروش پدید آمده بود و با توجه به فقدان شتاب دارایی‌ها در پایان ماه دسامبر و اوایل ژانویه، مشخص است که احتمال بروز دوباره چنین دوره‌ای، اندک است.

دان‌آلت (یک سرمایه‌گذار در حوزه رمزارز و تحلیلگر فنی) پس از آنکه بیت‌کوین به پایین‌تر از ۳ هزار و ۶۰۰ دلار کاهش یافت، اظهار داشت که به خاطر از بین رفتن سطح پشتیبانی، می‌توانیم انتظار افت بیشتر قیمت بیت‌کوین را هم داشته باشیم.

او گفت: «ما شاهد از بین رفتن سطح پشتیبانی هستیم. حتی اگر در آخر هفته قیمت به ۳ هزار و ۷۰۰ دلار برسد، به‌نظر من به ۳ هزار و ۳۵۰ دلار نزول خواهد کرد. من فکر می‌کنم به همین دلیل، نباید روی الگوهای ناهمخوان حساب کنیم؛ چون ممکن است به‌سادگی دچار شکست شویم.»
 
بیت کوین

گفتنی است همزمان با افت ارزش بیت‌کوین تا بیش از ۱۰ درصد در ظرف ۴۸ ساعت، اتریوم (Ethereum)، بیت‌کوین‌کش (Bitcoin Cash) و دیگر رمزارزهای عمده، در برابر دلار آمریکا ۱۵ درصد کاهش پیدا کردند.

اگرچه حجم روزانه مبادلات بیت‌کوین و اتریوم هنوز هم نسبتاً بالاست، اما حجم بازار رمزارز در حدود ۱۵ میلیارد دلار ثابت باقی مانده است که نسبت به روز ۱۰ ژانویه، ۷ میلیارد دلار کمتر است.
کد مطلب: 55370
نام شما
آدرس ايميل شما