۰
plusresetminus
يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴

حمله گسترده به جف بزوس برای فروش فناوری تشخیص چهره به دولت آمریکا

ایتنا- جف بزوس به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی آمازون به‌تازگی به دلیل فروش فناوری تشخیص چهره خود به دولت آمریکا مورد بازخواست گروه‌های فعال درزمینهٔ حقوق بشر قرار گرفته است.
حمله گسترده به جف بزوس برای فروش فناوری تشخیص چهره به دولت آمریکا
جف بزوس به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی آمازون به‌تازگی به دلیل فروش فناوری تشخیص چهره خود به دولت آمریکا مورد بازخواست گروه‌های فعال درزمینهٔ حقوق بشر قرار گرفته است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی mashable، در 15 ژانویه اجتماعی متشکل از 85 سازمان متفاوت شامل گروه‌های حقوق بشر، سازمان‌های آزادی مدنی و کنشگران اصلاح در سیستم قضایی نامه سرگشاده‌ای را به جف بزوس ارسال کردند و از او خواستند که فروش فناوری تشخیص چهره‌اش به دولت آمریکا را متوقف کند.
 
این فناوری که به نام Rekognition شناخته می‌شود و توسط آمازون ساخته شده است، به دلیل حقایق مثبت کاذب و تعصبات نژادی احتمالی موردانتقاد فراوان قرار گرفته است اما هیچ‌کدام از این نقدها موجب نشده است که آمازون تلاش برای سودآوری این فناوری را کاهش بدهد.
 
 
 
در این نامه آمده است که: «در دنیایی که چهره‌ها نظارت می‌شوند، مردم همیشه می‌ترسند که برای شرکت در یک اعتراض، تجمع در محلی خاص یا حتی زندگی کردن توسط دولت آمریکا تحت نظر گرفته شده و مورد هدف قرار بگیرند. کمپانی شما به‌جای حفاظت از انسان‌ها در برابر خطرهای واقعی نظارت بر چهره‌ها، نگرانی اجتماع را نادیده می‌گیرد و بدتر این‌که این فناوری را دودستی تقدیم آژانس‌های دولتی می‌کند.»
 
البته به نظر می‌رسد که جف بزوس تا اینجای کار به این نامه چندان اهمیت نداده است زیرا بر اساس گزارش‌ها اف بی آی به‌صورت محدود از فناوری تشخیص چهره آمازون استفاده می‌کند و علاوه بر این آمازون در همین تابستانی که گذشت اطلاعات اداره مهاجرت و گمرک آمریکا را به فناوری تشخیص چهره خود افزوده است.
 
 
در ادامه این نامه آورده شده است که :« آمازون با ادامه فروش فناوری‌های نظارت بر چهره به نهادهای دولتی امنیت اعضای جامعه را به‌شدت تهدید می‌کند، اعتراضات کارکنان خود را نادیده می‌گیرد و اعتماد عمومی به کسب‌وکارش را خدشه‌دار می‌کند. آمازون باید ارائه محصولات تشخیص چهره به دولت‌ها را متوقف کند.» باید منتظر بود و دید که تصمیم آمازون دراین‌باره چه خواهد بود.
 
کد مطلب: 55351
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام