۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵

هواوی: ما هرگز اسرار کاربرانمان را نمی‌فروشیم!

ایتنا- بنیان گذار هواوی به‌تازگی اعلام کرده است که کمپانی‌اش اسرار و اطلاعات کاربران و شبکه‌های ارتباطی‌اش را در اختیار دولت کمونیست چین قرار نخواهد داد.
هواوی: ما هرگز اسرار کاربرانمان را نمی‌فروشیم!
بنیانگذار هواوی به‌تازگی اعلام کرده است که کمپانی‌اش اسرار و اطلاعات کاربران و شبکه‌های ارتباطی‌اش را در اختیار دولت کمونیست چین قرار نخواهد داد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی securityweek، رن جنگفی در نشستی کم‌سابقه با گزارشگرهای خارجی اعلام کرد که کمپانی هواوی به‌عنوان اولین برند جهانی چین سعی دارد تا از دسترسی‌اش به اپراتورهای تلکام جهانی‌ای که در حال سرمایه‌گذاری کلان روی فناوری نسل جدید هستند، حفاظت کند.
اظهارنظرهای رن جنگفی در واقع پاسخی مستقیم به ادعای مهندس 74 ساله سابق ارتش آمریکا بود که ادعا کرده بود که هواوی به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده شبکه‌های تلکام جهانی توسط دولت کمونیست چین کنترل می‌شود یا جاسوسی چینی‌ها بر دیگر دولت‌ها را ممکن می‌سازد.
 
دولت ایالات متحده آمریکا، استرالیا، ژاپن و دیگر کشورها به دلیل چنین نگرانی‌هایی محدودیت‌هایی را در استفاده از این فناوری‌های کمپانی هواوی اعمال کرده‌اند.
رن در پاسخ به سوال مرتبط با درخواست دولت چین از هواوی برای در اختیار قرار دادن اطلاعات دیگر کشورها به آن‌ها اظهار کرد که: «ما به‌طورقطع به چنین درخواستی پاسخ رد می‌دهیم.» البته بر اساس ادعای او تاکنون دولت چین چنین درخواستی از این کمپانی نداشته است.
 
 
 
البته لازم به ذکر است که در شرایط فعلی که بسیاری از اپراتورهای تلکام به دنبال دستیابی به زیرساخت‌های فناوری 5G هستند، کمپانی هواوی به‌عنوان یکی از ارائه‌دهندگان این زیرساخت‌ها روزهای مهمی را می‌گذارند.
این فناوری برای پشتیبانی از گستره بزرگی از شبکه‌ها و ارائه خدماتی در دستگاه‌های پزشکی، خودروهای خودران و دیگر فناوری‌ها مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

در عین‌ حال این امر موجب شده است تا هزینه برطرف سازی نقص‌های امنیتی احتمالی بیشتر شود و دولت‌ها نیز به شبکه‌های ارتباطات تلکام به چشم ابزارهای استراتژیک نگاه می‌کنند.
 
به‌ این‌ ترتیب هواوی موظف خواهد شد تا به کشورهای دیگری که از زیرساخت‌های این کمپانی استفاده کرده یا خواهند کرد، اطمینان بدهد که اطلاعات شهروندان و دولت‌ها محفوظ خواهد ماند و به‌هیچ‌عنوان به دست دولت چین خواهد افتاد.
البته شواهد و ادعاهایی که علیه هواوی به‌دست‌آمده است، کار جلب اعتماد را برای سران این شرکت بسیار سخت‌تر از قبل کرده است.
 
کد مطلب: 55348
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام