۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳

موزیلا به پشتیبانی فایرفاکس از فلش پایان داد

ایتنا-کمپانی موزیلا به‌تازگی تائید کرد که پشتیبانی پیش‌فرض از پلاگين فلش خود را با آغاز به کار فایرفاکس 69 متوقف خواهد کرد و این کار را به‌عنوان مقدمه‌ای برای خاتمه دادن به پشتیبانی کامل از این پلاگین انجام خواهد داد.
موزیلا به پشتیبانی فایرفاکس از فلش پایان داد
کمپانی موزیلا به‌تازگی تائید کرد که پشتیبانی پیش‌فرض از پلاگین فلش خود را با آغاز به کار فایرفاکس 69 متوقف خواهد کرد و این کار را به‌عنوان مقدمه‌ای برای خاتمه دادن به پشتیبانی کامل از این پلاگین انجام خواهد داد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، موزیلا یکی از آخرین مرورگرهایی است که پشتیبانی از پروتکل پخش محتوای چندرسانه‌ای فلش را باوجود تمام مشکلات امنیتی‌اش، ادامه می‌دهد.
با این‌ حال به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد تا پشتیبانی گسترده از این سیستم را تا آخر سال میلادی جاری ادامه داده و پروتکل یادشده را به‌طور کل از نسخه استاندارد فایرفاکس سال 2020 میلادی حذف کند.

همچنین موزیلا اعلام کرده است که از سال 2021 میلادی دسترسی به فلش به‌طور کامل از بین می‌رود.
 
موزیلا فایرفاکس 
فایرفاکس دیگر از هیچ پلاگین NPAPI پشتیبانی نمی‌کند و تنها به دلیل محبوبیت فلش پشتیبانی از آن را ادامه داده است.
گفتنی است فلش تا همین اواخر و قبل از ممنوعیت استفاده‌اش در پلتفرم‌های گوگل، شمار بسیاری از تبلیغات اینترنتی را اداره می‌کرد. در حال حاضر فلش از قانون بدون NPAPI مستثنا است اما کاربران برای فعال‌سازی آن نیازمند کلیک بر روی محتوا هستند و در غیر این صورت، یک تصویر ایستا برای آن‌ها نمایش داده می‌شود.
 
ادوبی فلش را ابتدای هزاره جاری منتشر ساخت و ایجاد آن تحولی در رابط کاربر با دنیای مجازی بود زیرا به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد که تصاویر متحرک و صداها را به روشی که پیش‌ از این دیده نشده بود در وب‌سایت خود جا بدهند.
اما چندی طول نکشید که مشکلات امنیتی فلش برملا شد و درنتیجه ادوبی مجبور می‌شد تا گاهی در یک ماه به عرضه چند وصله امنیتی بپردازد.
با این‌ وجود گوگل کروم استفاده از فلش را در صورت فعال‌سازی دستی آن مجاز می‌داند اما این پشتیبانی نیز تا پایان سال 2020 ادامه خواهد داشت و همچنین مرورگر مایکروسافت اج نیز فعلا به کاربران خود اجازه می‌دهد که فلش را به‌صورت دستی فعال کنند.
 
کد مطلب: 55335
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام