۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۴

افراد زیر 65 سال نباید از قابلیت ECG اپل واچ استفاده کنند

ایتنا- برخی از متخصصان و پزشکان بر این باور هستند که تمامی افرادی که زیر 65 سال هستند، باید استفاده از قابلیت ECG اپل واچ را برای همیشه کنار بگذارند چون می‌تواند برای سلامتی آنها مضر باشد.
افراد زیر 65 سال نباید از قابلیت ECG اپل واچ استفاده کنند

قابلیت نمایش نوار قلب یا “ECG” موجود در ساعت‌های اپل (اپل واچ) با این هدف طراحی شده است که کاربران بتوانند نسبت به وضعیت قلب خود اطلاعات دقیق‌تری داشته باشند و قادر باشند بدانند که چه مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.
این قابلیت به افراد کمک می‌کند که از ریتم قلب خود  به صورت لحظه‌ای آگاه باشند.

به گزارش ایتنا به نقل از اوبرگیزمو، در سال 2018 اخبار متعددی منتشر شد که نشان می‌داد قابلیت ECG اپل واچ موفق شده است جان چند نفر را نجات دهد؛ و در صورتی که مشکلی در قلب فرد وجود داشته باشد، می‌تواند با استفاده از این قابلیت آن را تشخیص دهد.
 
شاید بسیاری تصور کنند که پزشکان با چنین قابلیتی موافق و همراه هستند و افراد را تشویق می‌کنند که از این ساعت استفاده کنند، ولی حقیقت این‌ گونه نیست بر اساس گزارش منابع مختلف، پزشکان و متخصصان سلامت روی این قابلیت پژوهش‌های مختلفی انجام دادند تا بتوانند مشکلات و ایرادات موجود در این طرح را متوجه شوند.
 

آنها به این نتیجه رسیدند که تمامی افراد نباید از قابلیت نمایش نوار قلب اپل استفاده کنند. در حقیقت اگر سن فردی کمتر از 65 باشد و فشار خون بالا و دیابت نداشته باشد و سکته را تجربه نکرده باشد، مشکل قلبی ندارد و مسئله چندانی در عروق خونی خود ندارد.
به طور کلی باور پزشکان این است که در صورتی که کسی علائم مربوط به مشکل قلبی را ندارد، بهتر است از قابلیت ECG چشم‌پوشی کند.
 
دکتر سث لندفلد، استاد دانشگاه آلاباما بیرمنگام، با این نظر پزشکان موافق است.
وی در این زمینه اظهار داشت: «شواهدی دال بر برتری مزایای این قابلیت بر معایب آن وجود ندارد. به همین خاطر توصیه ما این است که از قابلیت نمایش نوار قلب برای افرادی که در زمینه بیماری قلبی و عروقی در ریسک پایین هستند، استفاده نشود.»
 
کد مطلب: 55293
برچسب ها: اپل واچ
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است