۰
plusresetminus
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶

رادار حسگر اشاره پیشرفته گوگل یک گام به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود

ایتنا - به کمک این تکنولوژی، به جای کنترل یک ساعت هوشمند با ضربه آهسته روی نمایشگر، شما به سرعت می‌توانید انگشت‌هایتان را به هم بمالید یا به هم بزنید.
رادار حسگر اشاره پیشرفته گوگل یک گام به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود
 
هنوز امیدهایی به تکنولوژی رادار حسگر اشاره گوگل، موسوم به Project Soli، وجود دارد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، که گوگل نخستین بار در سال 2015 از آن رونمایی کرد، از ترکیبی از رادار و سنسورها برای ایجاد کنترلرهای اشاره برای اشیاء روزمره استفاده می‌کند.
به عنوان مثال، به این ترتیب به جای کنترل یک ساعت هوشمند با ضربه آهسته روی نمایشگر، شما به سرعت می‌توانید انگشت‌هایتان را به هم بمالید یا به هم بزنید.
 
گوگل در طی سال‌های اخیر گوشه‌هایی از چند نمونه اولیه از این محصول لابراتوار تکنولوژی و پروژه‌های پیشرفته (ATAP) سری خود به نمایش در آورده بود، ولی تا آخرین به‌روزرسانی آن در Google I/O سال 2016 چیز زیادی درباره Soli  نگفته بود.
 
ولی اکنون ما می‌دانیم که این پروژه همچنان زنده است. با وجود سکوت نسبی آن در طی دو سال اخیر، گوگل پشت صحنه مشغول به کار برای گرفتن تاییده FCC به منظور تست سنسورهایش در سطوح توان بالاتر از آنچه هم‌اکنون مجاز است بوده است.
این مجوز اکنون صادر شده است، و به گزارش رویترز اخیرا FCC سولی را تایید کرد.
 
از آنجا که سولی بر رادار و سنسورهای کوچک متکی است که به راحتی قابل گنجاندن در اشیاء روزمره هستند، این تکنولوژی می‌تواند ساخت کنترلرهای حرکت را نسبت به آنهایی که متکی بر دوربینهای 3D  و تکنولوژی حجیمتر هستند به مراتب آسان‌تر نماید.
 

به گفته یکی از مسئولان این پروژه، از آنجا که سنسورهای سولی می‌توانند حرکت را تا 10 هزار فریم در ثانیه ثبت نماید به مراتب دقیق‌تر از سیستم‌های مبتنی بر دوربین عمل می‌کند، که حرکت را در نرخ‌های تصویربرداری به مراتب پایین‌تری ردگیری می‌کند. و برخلاف دوربین‌ها، رادار می‌توانند از انواع مشخصی از اشیاء عبور کند، باعث می‌شود تطابق بیشتری با فرم فاکتورهای بیشتری نسبت به دوربین داشته باشد.
 
گوگل این تکنولوژی را در اختیار معدودی از توسعه‌دهندگان قرار داده و دمویی از چند مورد استفاده از آن در دنیای واقعی را برای سنسورهای اشاره ارائه نموده است، مانند توانایی کنترل بلوتوث و ساعت‌های هوشمند صرفا با ضربه زدن روی نمایشگر.
 
در تاییدیه FCC برای این تکنولوژی آمده است: «این تاییدیه می‌تواند با فراهم‌سازی قابلیت‌های کنترلی نوآورانه برای استفاده از تکنولوژی اشاره با دست بدون لمس به سود عموم تمام شود.»
  
کد مطلب: 55272
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر