۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶

محبوبیت ویندوز 10 از ویندوز 7 بیشتر شد

ایتنا- مایکروسافت در سال 2018 به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا معرفی شد و در زمینه ویندوز هم پیشرفت‌های قابل توجهی داشت. سیستم عامل ویندوز 10 در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم عامل دنیاست.
محبوبیت ویندوز 10 از ویندوز 7 بیشتر شد
در سال 2018، مایکروسافت به عنوان قدرتمندترین شرکت دنیا شناخته شد و ارزش آن از تمامی شرکت‌های دنیا بیشتر شد.
سیستم عامل ویندوز 10 در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم عامل دسکتاپ در جهان است و این محبوبیت حتی گوی سبقت را ویندوز 7 هم ربود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، ویندوز 10، 39.22 درصد سهام بازار سیستم عامل دسکتاپ را در سال 2018 از آن خود کرد. این در حالی است ویندوز 7، 36.9 درصد از سهام بازار را در اختیار داشت.
این آمار سه و نیم سال است که توسط مایکروسافت پیگیری می‌شود و این نشان می‌دهد که ویندوز 7 از زمان عرضه خود در ده سال قبل تا کنون تا چه حدود محبوبیت دارد.
 
مایکروسافت به شکلی برنامه‌ریزی کرده بود که ویندوز 10، بتواند حدود یک میلیارد دستگاه را به وخود اختصاص دهد و این تعداد باید در سه سال اول عرضه این ویندوز حاصل می‌شد، اما خیلی زود این ضرب‌الاجل را افزایش داد؛ چون به این نتیجه رسید که ویندوز فون نمی‌تواند برای رسیدن به این هدف، کار خاصی انجام دهد.
گفتنی است ویندوز 10 در حال حاضر روی 700 میلیون دستگاه راه اندازی شده است.
 

کامپیوترهای شخصی، تبلت‌ها و حتی کنسول‌های ایکس باکس وان از همین ویندوز استفاده می‌کنند.
ویندوز 7 کماکان قدرت خود را حفظ کرده است. با وجود اینکه مایکروسافت تلاش کرد که کاربران ویندوز 10 را نصب کنند ولی کماکان ویندوز 7 مورد علاقه بسیاری از افراد است.
 
بهترین جایگاه در بازار سهام فعلا به ویندوز 10 اختصاص دارد. علاوه بر همه این موارد، مایکروسافت تصمیم دارد که در سال 2020، پشتیبانی گسترده از ویندوز 7 را به طور کامل کنار بگذارد و کاربران ناگذیر به استفاده از ویندوزهای به‌روز هستند.
 
کد مطلب: 55212
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام