۰
plusresetminus
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۳

مسابقه و جوایز ویژه اروپا برای یافتن باگ در 15 نرم‌افزار مشهور جهان

ایتنا- کمیسیون اروپا قرار است تا سرمایه‌گذاری کلانی را روی بخشی از برنامه‌های مرتبط با یافتن باگ در پروژه‌های متن‌باز مورداستفاده توسط اعضای اتحادیه اروپا آغاز کند و در این راستا جوایزی برای یافتن باگ در نرم‌افزارهایی خاص تعیین کرده است.
مسابقه و جوایز ویژه اروپا برای یافتن باگ در 15 نرم‌افزار مشهور جهان
کمیسیون اروپا قرار است تا سرمایه‌گذاری کلانی را روی بخشی از برنامه‌های مرتبط با یافتن باگ در پروژه‌های متن‌باز مورداستفاده توسط اعضای اتحادیه اروپا آغاز کند و در این راستا جوایزی برای یافتن باگ در نرم‌افزارهایی خاص تعیین کرده است.

به گزارش ایتنا از وب‌سایت خبری تحلیلی betanews، کمیسیون اروپا بخشی از نسخه سوم پروژه رایگان و متن‌باز Software Audit است که هدف اصلی آن یکپارچگی و قابل‌اطمینان بودند اینترنت و دیگر زیرساخت‌ها است. به‌صورت کلی این کمیسیون روی 15 برنامه یافتن باگ سرمایه‌گذاری کرده است که جایزه‌های در نظر گرفته‌شده در آن از 17 هزار تا 90 هزار یورو متغیرند.

فهرست کامل برنامه‌هایی که از ماه ژانویه توسط کمیسیون اروپا سرمایه‌گذاری می‌شوند شامل ابزارهای محبوبی از قبیل 7-zip، Apache Kafka، Apache Tomcat، Digital Signature Services (DSS)، Drupal، Filezilla، , FLUX TL، GNU C Library (glibc)، KeePass، Notepad++، PuTTY، PHP Symfony، VLC Media Player و WSO2 هستند.همچنین لازم به ذکر است که برخی از این برنامه‌ها در تابستان سال 2019 به پایان می‌رسند و این در حالی است که برخی دیگر تا سال 2020 میلادی ادامه‌دارند.
پروژه رایگان و متن‌باز Software Audit یا FOSSA در سال 2014 میلادی و زمانی برپا شد که یک نقص امنیتی در کتابخانه رمزنگاری متن‌باز OpenSSL دیده شد و چند مورد از ابزاری که بر آن متکی بودند را تحت تأثیر قرارداد.

ژولیا ردا به‌عنوان یکی از اعضای پارلمان کمیسیون اروپا درباره آخرین نسخه این پروژه اظهار کرده است که:" ازآنجایی‌که OpenSSL برای رمزگذاری ترافیک اینترنت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است پس به مقدار بسیار زیادی به حفاظت از ارتباطات شخصی شما یا اطلاعات کارت‌بانکی‌تان در زمان پرداخت برای خرید اینترنتی نیز مربوط می‌شود.
تمام ابزاری که در نسخه سوم این پروژه‌ها جای‌داده شده است توسط مؤسسات اتحادیه اروپا نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. ردا در این رابطه توضیح داده است که: « میزان جایزه اهدایی به‌شدت مشکل یافت شده و اهمیت نسبی نرم‌افزار بستگی دارد.»
 
کد مطلب: 55190
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام