۰
plusresetminus
يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱

افزایش سرعت اینترنت در امریکا تا ۴۰ درصد

ایتنا - بررسی‌ها نشان می‌دهند که سرعت اینترنت پهن‌باند در ایالات متحده، در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۴۰ درصد افزایش داشته است.
افزایش سرعت اینترنت در امریکا تا ۴۰ درصد
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از recode، سرعت اینترنت (به‌ویژه اینترنت پهن‌باند ثابت) در ایالات متحده رو به فزونی است.
سرعت بارگیری در این کشور به تازگی نزدیک به ۳۶ درصد و سرعت آپلود نیز ۲۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.
 
این بررسی توسط مؤسسه پژوهشی Ookla در طی سه‌ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۸ و با استفاده از Speedtest صورت گرفت؛ بدین‌شکل که این آزمایش روی سرعت اینترنت بیش از ۲۴ میلیون دستگاه و همینطور تست‌هایی که کاربران انجام می‌دهند، صورت گرفت.
 
همزمان با فراگیر شدن اینترنت در زندگی روزانه و گسترده‌تر شدن اقتصاد، رشد سرعت این شبکه جهانی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
همزمان با بنا شدن شبکه‌های فیبری در ایالات متحده از سوی فراهم‌کنندگان خدمات اینترنتی، تحلیلگران انتظار دارند سرعت اینترنت نیز افزایش یابد؛ اگرچه به علت زیرساخت، سرعت اینترنت از هر ناحیه به ناحیه دیگری، متغیر است.
 
گفتنی است در حال حاضر، ایالت نیوجرسی با سرعت میانگین دانلود ۱۲۱ مگابیت‌برثانیه، مقام نخست را در آمریکا داراست و از سوی دیگر، ایالت رُدآیلند با سرعت ۶۳ مگابیت‌برثانیه، بالاترین سرعت آپلود را در این کشور از آن خود دارد.

در این میان، ایالت مِین نیز کم‌سرعت‌ترین سرعت (دانلود ۵۰ مگابیت‌برثانیه و آپلود ۱۰ مگابیت‌برثانیه)، را در سال ۲۰۱۸ به نام خود ثبت کرد. ایالت کالیفرنیا (خاستگاه دره‌سیلیکون) نیز از لحاظ دانلود در مکان هفدهم و از نظر آپلود هم در جایگاه بیست‌وچهارم در این کشور قرار دارد.
 
اینترنت پرسرعت در آمریکا
 
گفتنی است در ماه اکتبر (مهر)، کشور ایالات متحده از لحاظ دانلود پهن‌باند، در مقام هفتم و از جنبه سرعت دانلود موبایل، در رتبه چهل‌وسوم در سطح جهان قرار گرفت.

ذکر این نکته ضروری است که پهن‌باند دو بار سریع‌تر از اینترنت همراه است و با این حال، رشد سرعت پهن‌باند باز هم از رشد سرعت موبایل پیشی گرفته است و بنابراین عرضه شبکه‌های موبایل 5G می‌تواند در کاهش این شکاف، مؤثر واقع گردد.
 
کد مطلب: 55099
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام