۰
plusresetminus
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳

اضافه شدن «دونالد» به لیست بدترین پسوردهای امسال!

ایتنا - امسال هم برای چندمین بار، رمز عبور 123456 مقام اول را در میان بدترین انتخاب‌ها برای پسوردها دارد!
اضافه شدن «دونالد» به لیست بدترین پسوردهای امسال!

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شده‌اند. بدترین پسورد سال همچنان ۱۲۳۴۵۶ است و کلمات دیگری مانند «دونالد»، «پرنسس» و «۱۱۱۱۱۱» به این فهرست اضافه شده‌اند.

هرسال شرکت SplashData میلیون‌ها پسورد فاش شده را بررسی و فهرستی از بدترین ۱۰۰ پسورد سال را منتشر می‌کند. طبق این فهرست برای چندمین سال متوالی ۱۲۳۴۵۶ بدترین پسورد سال است.

جالب آنکه کلمه donald (دونالد) پسورد تازه‌ای است که به فهرست بدترین پسوردهای سال اضافه شده است. این کلمه در رده ۲۳ بدترین پسورد سال قرار گرفته است.
یکی دیگر از پسوردهای جدیدی که به این فهرست اضافه شده «۱۱۱۱۱۱» است که در رده ششم قرار گرفته است. پسوردهای جدید دیگر مانند کلمه «sunshine» در رده هشتم و «princess» در رده یازدهم قرار گرفته‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، مورگان اسلین مدیر ارشد اجرایی SplashData در این باره می گوید: هکرها  با استفاده از نام افراد مشهور، اصطلاحات فرهنگ عامه و ورزشی و همچنین الگوهای ساده کیبوردی توانسته اند به حساب های کاربری افراد نفوذ کنند. آنها می دانند بسیاری از افراد از پسوردهایی استفاده می کنند که شامل ترکیب های ساده است و به راحتی در ذهن می مانند.
به هرحال این موارد ۲۵ پسورد بد ۲۰۱۸ میلادی هستند:
    ۱۲۳۴۵۶
    password
    ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
    ۱۲۳۴۵۶۷۸
    ۱۲۳۴۵
    ۱۱۱۱۱۱
    ۱۲۳۴۵۶۷
    sunshine
    qwerty
    iloveyou
    princess
    admin
    welcome
    ۶۶۶۶۶۶
    abc۱۲۳
    football
    ۱۲۳۱۲۳
    monkey
    ۶۵۴۳۲۱
    ! $%^&*
    charlie
    aa۱۲۳۴۵۶
    donald
    password۱
    qwerty۱۲۳
کد مطلب: 55068
نام شما
آدرس ايميل شما