۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳

فیس‌بوک دیگر بهترین محیط کاری جهان نیست

ایتنا- فیس‌بوک جایگاه خود به عنوان بهترین محیط و فضای کاری جهان را از دست داد و دیگر در جایگاه نخست این عنوان بسیار مهم قرار ندارد اما سوال اینجاست که این شرکت در حال حاضر در چه مقامی قرار دارد و چه شرکتی از فیس‌بوک سبقت گرفته است.
فیس‌بوک دیگر بهترین محیط کاری جهان نیست
فیس‌بوک اخیرا بهترین شرکت جهان بود که می‌شد در آن کار کرد و در یک محیط کاری بسیار فعال و پویا اشتغال داشت اما به تازگی مشخص شد که دیگر چنین واقعیتی وجود ندارد و این غول رسانه‌های اجتماعی، این مقام مهم را از دست داده است و دیگر با این عنوان شناخته نمی‌شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تایم، یکی از رویدادهایی که هر سال در ایالات متحده، کانادا و بخشی از اروپا برگزار می‌شود، رویدادی است که توسط موسسه گلس‌دور برگزار می‌شود و طی آن به بهترین کارمندان جوایزی اهدا می‌گردد.
در لیستی که مربوط به صد مورد از بهترین محیط‌های کاری جهان  در شرکت‌های بزرگ ایالات متحده بود، فیس‌بوک از رده اول به رده هفدهم سقوط کرد.
 
گفتنی است که این شرکت با وجود جلوتر بودن از گوگل و اپل، نتوانست شرکت‌هایی مانند لینکدین (رتبه ششم)، “In-N-Out Burger”(رتبه سوم) و شرکت مدیریتی Bain & Company (رتبه اول) را پشت سر بگذارد و در نهایت از آنها بازماند. فیس‌بوک موفق شده بود که سه بار به صورت متوالی مقام نخست را از آن خود نماید.
 

در حال حاضر ارزش‌های حاکم بر یک سازمان، نقش بسیار مهمی برای تمام کارکنان و سایر افراد دارد.
فیس‌بوک شاید هنوز بیشترین میزان حقوق را داشته باشد ولی چیزی که به شکل فزاینده بر فضای سازمان‌ها حاکم می‌شود، این است که هرگونه کسب و کار بدون تکیه بر اصول و قواعد اخلاقی به ناچار متوقف خواهد شد.
 
فیس‌بوک در جهان به محیطی معروف است که تمام ایده‌آل‌ها و مسائلی که یک کارمند نیاز دارد را برای او فراهم می‎‌کند. از جمله مسائل رفاهی این شرکت، خشکشویی در محیط کار، سه هفته تعطیلات با حقوق، تعمیرگاه دوچرخه و غذای کاملا رایگان است. میانگین حقوق مهندسان نرم افزار در این شرکت حدود 121000 دلار است.
 
اما در سال جاری میلادی اختلافات و مشکلات زیادی گریبان این سازمان را گرفت. اطلاعات 87 میلیون کاربر گوگل افشا شد. مشکلات سیاسی دامن‌گیر این رسانه مجازی بزرگ شد و مسائل و شکاف‌های امنینی میزان رضایت از فیس‌بوک را تخریب کرد.
 
کد مطلب: 55026
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام