۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵

آسیب‌پذیری یازده سال قبل فایرفاکس دردسر آفرید!

ایتنا - بدافزارنویسان، آگهی دهندگان و هکرها با سواستفاده از یک نقص امنیتی در مرورگر فایرفاکس که از ۱۱ سال قبل برطرف نشده، مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می‌کنند.
آسیب‌پذیری یازده سال قبل فایرفاکس دردسر آفرید!


در حالی که معمولا بسیاری از شرکت‌های رایانه‌ای و نرم‌افزاری به سرعت آسیب پذیری ها و مشکلات تولیدات خود را برطرف می کنند، ظاهرا موزیلا عجله ای برای برطرف کردن برخی از این مشکلات ندارد.
وقوع این مشکل اولین بار توسط شرکت های امنیتی در آوریل سال ۲۰۰۷ به اطلاع موزیلا رسید. اما این شرکت از آن زمان تاکنون نتوانسته این نقص را برطرف کند.

به گزارش ایتنا از مهر، از آسیب پذیری یادشده برای طراحی یک آی فریم یا پنجره ورود اطلاعات در درون کدهای منبع وب سایت ها استفاده شده و این آی‌فریم با به نمایش درآمدن مکرر خواستار دریافت اسامی کاربری و کلمه عبور افراد می‌شود.
از ۱۱ سال قبل تا به حال سوءاستفاده های فراوانی از این مشکل برای سرقت اطلاعات کاربران و وادار کردن آنها به درج اطلاعات شخصیشان به عمل آمده است. نکته مهم اینکه با فشردن علامت ضربدر هم این درخواست مجددا ظاهر می شود و دسترسی به کل پنجره های باز شده در فایرفاکس را مختل می‌کند.

تنها راه حل مشکل مذکور بستن اجباری تمامی پنجره‌ها و راه اندازی مجدد مرورگر فایرفاکس است. هنوز مشخص نیست آیا موزیلا برنامه ای برای حل این مشکل دارد یا نه.
 
آسیب پذیری فایرفاکس
کد مطلب: 55019
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است