۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵
مرحله جدید تقابل آمریکا و چین

هوآوی در تلاش برای ایجاد سیستم عامل انحصاری خود و حذف اندروید

ایتنا - بنظر می‌رسد در پی کشمکش‌های اخیر بین چین و آمریکا، هوآوی در حال ساخت و توسعه سیستم عاملی انحصاری است که جایگزین اندروید شود و فعلا از آن با عنوان «KirinOS» نام برده می‌شود.
هوآوی در تلاش برای ایجاد سیستم عامل انحصاری خود و حذف اندروید

اخیرا تقابل و جدال لفظی بین دو دولت آمریکا و چین بالا گرفته، و کار به جایی رسیده که آمریکا، محدودیت‌های شدیدی را برای برخی محصولات چینی، مخصوصا دو شرکت هواوی و زد.تی.ای وضع کرده است.
اکنون به نظر می‌رسد دولت چین نیز آماده است وارد مرحله جدیدی در این تقابل شود.

      در همین باره بخوانید:
      - دستگیری مدیرمالی هواوی و پیامدهای آن

مطابق گزارش رسیده از دفاتر خبررسانی هواوی به ایتنا، خبر می‌رسد که اتفاقی که بین دولت آمریکا و شرکت ZTE درباره استفاده مشکوک از تجهیزات مخابراتی این شرکت افتاد، زنگ خطری برای شرکت هوآوی به شمار می‌آمد.
اگرچه هوآوی احتمال وقوع هرگونه خطایی را از سمت خود انکار کرده است، اما با این وجود سازمان‌های آمریکایی نسبت به امنیت استفاده از تجهیزات این برند موضع گرفته‌اند و این احتمال وجود دارد که رابطه هوآوی با برخی شرکت‌های آمریکایی مانند گوگل به خطر بیافتد.

در مدت اخیر آمریکا نیز متحدان خود را از استفاده از تجهیزات ساخته شده توسط شرکت‌های چینی منع کرده‌است.
دلیل این کار هرچیزی که باشد، یکی از نگرانی‌های هوآوی به عنوان تولیدکننده گوشی‌های هوشمند چینی این است که امکان دارد در آینده شرکت‌های بزرگ دیگر از جمله گوگل نیز ناچار به تبعیت از این رویه باشند.
از این رو تصمیم این شرکت مبنی بر ساخت سیستم عاملی انحصاری در جهت دست‌یابی به جایگزینی نه تنها از بعد سخت افزاری مانند چیپ‌های پردازشی، بلکه در نرم افزارهای به کار برده شده در محصولات این شرکت، منطقی به نظر می‌رسد.
 
همچنین مطابقاین گزارش، هوآوی در حال ساخت و توسعه سیستم عاملی انحصاری است که احتمال دارد در آینده جایگزین سیستم عامل اندروید شود.

اگرچه اخباری از این دست بارها منتشر شده است ولی این بار Bruce_Lee از مقامات بالای شرکت هوآوی صحت این خبر را تایید کرده، اما به استثنای نام این سسیتم عامل «KirinOS» جزئیات بیشتری را ذکر نکرده و از وضعیت فعلی این سیستم عامل از عنوان «در دست ساخت» استفاده کرده‌است.


 


هوآوی همچنین پیشرفت‌های جدیدی در جهت به کارگیری سیستم عامل جدید گوگل FuchsiaOS در جدیدترین گوشی‌های هوشمند خود داشته است، تیم توسعه این شرکت همچنین در تلاش هستند این سیستم عامل را با Kirin 970 همگام‌سازی کنند.

ریچاریو مدیرعامل شرکت هوآوی در پستی که در شبکه اجتماعی Weibo خود منتشر کرد، نوشته: «از زمان انتشار خبر تولید و توسعه سیستم عامل انحصاری هوآوی در شبکه‌های اجتماعی، شایعاتی درباره جذب و استخدام مهندسانی از دیگر برندهای تجاری به منظورتسریع پروسه تولید و توسعه سیستم عامل انحصاری هوآوی وجود دارد. آندروید نیز با هدف سودرسانی به مشتریان، سیستم خود را ارتقا داده است.»

از آنجایی که ریچارد یو گزارشات مبنی بر توسعه KirinOS و همکاری مهندسان دیگر برندها در تولید آن را انکار نکرد، چگونگی حفظ تعادل مابین اجرای سیستم عامل کنونی و در عین حال ارتقا آن برای آینده بسیار جالب توجه خواهد بود.
 
کد مطلب: 55008
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است