۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶

ایجاد یک میلیون شغل «ابری» در هند

ایتنا – نه تنها رایانش ابری بازار پررونقی در جهان است، بلکه کارشناسان این حوزه از درآمدهای بالایی برخوردار هستند.
ایجاد یک میلیون شغل «ابری» در هند
انتظار می‌رود تا سال 2022 در هند، بیش از یک میلیون شغل در حوزه رایانش ابری ایجاد شود.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت اکونومیک تایمز، این امر از اقبال کسب و کارها به استفاده از زیرساخت‌های ابری سرچشمه می‌گیرد.
 
در حال حاضر بازار رایانش ابری هند بالغ بر 2.2 میلیارد دلار ارزش دارد و این رقم تا دو سال آینده به 4 میلیارد دلار می‌رسد، که در این حالت، نرخ رشد آن 30 درصد خواهد بود.
این مشاغل از آن کسانی خواهد بود که کمابیش از مهارت‌های دوآپس (DevOps)، SaaS، IaaS، اتوماسیون، چابکی و شبکه برخوردار باشند.
 
بنا به گفته موسسه تحقیقاتی IDC، در اکوسیستم کلود مشاغل جدیدی ظهور کرده است که از آن جمله می‌توان به معماری ابر (Cloud Architect)، مهندسی نرم‌افزار ابر (Cloud Software Engineer)، معماری سازمانی ابر (Cloud Enterprise Architect) و معماری زیرساخت ابر (Cloud Infrastructure Engineer) اشاره کرد.
 
معمار ابر، کارشناسی است که هم در حوزه زیرساخت و هم در بخش اپلیکیشن‌های ابری صاحب درک و نظر باشد و بتواند چارچوب های مورد نیاز برای عملیات و اپلیکیشن‌ها را طراحی و مدیریت نماید.
 
بر اساس این گزارش، حقوق و مزایایی که کارشناسان ابر دریافت می‌کنند، نسبت به همتایان سنتی خود بسیار بیشتر است.
به عنوان مثال، یک معمار ابر می‌تواند 3 میلیون روپیه حقوق بگیرد.
 
درآمد ماهانه یک کارشناس ابر غیرحرفه ای بین 500 تا 700 هزار روپیه در سال است و حال آن که این رقم برای مهندسان سنتی فناوری اطلاعات برابر با 300 تا 500 هزار روپیه می‌باشد.
 
یک متخصص ابر با کمتر از پنج سال سابقه می‌تواند حقوق 1.200.000 تا 1.900.000 روپیه دریافت کند و یک مدیر میان رده ابری به راحتی بیش از 2 میلیون روپیه درآمد دارد.
 
کد مطلب: 54912
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام