۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸

مهندس اتوماسیون کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

ایتنا - هدف یک مهندس اتوماسیون، حذف کاستی‌ها و مسائل مربوط به محصول یا توسعه نرم‌افزاری در ارتباط با فرایندهای کسب‌وکار یا فرایندهای ارائه خدمات به مشتریان است.
مهندس اتوماسیون کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
با اینکه که اتوماسیون دهه‌هاست مسئله مهمی برای صنعت ساخت و تولید بوده، ولی دیرزمانی نیست که در بخش‌هایی مثل تجارت، بهداشت و درمان و مالی، به‌کار گرفته شده است.
خارج از حوزه‌های تولیدی و اتوماسیون‌های مربوطه، اتوماسیون فناوری اطلاعات معمولاً بر خودکارسازی خدمات و آزمون پرسش و پاسخ فرایندهای خودکارشده متمرکز است.
 
مطابق نظر کارشناسان، هدف نهایی مهندس اتوماسیون، حذف کاستی‌ها، خطاها و مسائل مربوط به محصول یا توسعه نرم‌افزاری در ارتباط با فرایندهای کسب‌وکار یا فرایندهای ارائه خدمات به مشتریان است.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از CIO، اتوماسیون برای مدیریت خدمات و تحویل سریع‌تر محصولات و نرم‌افزارهای باکیفیت و با کاستی‌های کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس می‌توان گفت هدف مهندس اتوماسیون عبارت است از کاهش بار روی کارکنان و بهبود کارآیی و قابلیت اعتماد از طریق ساده‌سازی فرایندهای دستی که اضافی یا ناسازگار هستند.
 
مهندس اتوماسیون در بخش فناوری اطلاعات، با کسی کار می‌کند که راهکارهای خودکار را برای فرایندهای نرم‌افزاری ارائه می‌دهد. او باید با دیگر گروه‌ها نیز همکاری نزدیکی داشته باشد تا بتوانند با گردآوری الزامات و پیاده‌سازی فرایندهای اتوماسیون، مشکلات را کشف و حذف کنند.
برخی اوقات این کار مستلزم سخت‌افزار یا نرم‌افزار است و گاهی نیز شاید لازم باشد یک سرویس یا فرایند تجاری خودکارسازی شود.
 
 
مهندس اتوماسیون باید درک درستی از سیستم‌ها، شبکه‌ها، سخت‌افزار و نرم‌افزاری که با آنها کار می‌کند، داشته باشد.
زبان‌های برنامه‌نویسی مورد نیاز عبارتند از C#، SQL و جاوا؛ هرچند که زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای مورد نیاز، از صنعتی به صنعت دیگر متغیر است.
 
معمول‌ترین نرم‌افزار مورد استفاده برای مهندسی اتوماسیون، عبارت است از نرم‌افزارهای آزمون خودکار. این ابزارها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا هشدارهای خود را خودکار کنند، فرایندهای پرسش و پاسخ را یکپارچه‌سازی نموده و در سازمان خود به آزمودن فرایندهای خودکارسازی بپردازند.
این ابزارها همچنین می‌توانند در حل کردن مشکلات اتوماسیون، ارائه گزارش‌ها و خودکارسازی فرایند آزمون پرسش و پاسخ نیز مفید واقع شوند.
کد مطلب: 54894
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای