۰
plusresetminus
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳

اعتراض کارگران آمازون در اروپا

ایتنا - کارگران انبارهای آمازون در اروپا در روز برگزاری حراج جمعه سیاه با شرکت در راهپیمایی نسبت به شرایط ایمنی و دستمزدهای خود اعتراض کردند.
اعتراض کارگران آمازون در اروپا


به گزارش ایتنا از مهر، در روز حراج کالاهای جمعه سیاه( روز گذشته) کارگران آمازون در سراسر اروپا در یک راهپیمایی شرکت کردند تا علیه شرایط ناعادلانه کاری خود اعتراض کنند. جمعه سیاه نام روز پس از عید شکرگزاری در آمریکا است که در آن شرکت ها و کسب وکارهای مختلف محصولات خود را با تخفیف های ویژه عرضه می کنند. هرچند تخفیفات جمعه سیاه در آمریکا برگزار می شود، اما این روز در قاره های دیگر نیز محبوب شده است.

البته در ماه جولای در Prime Day نیز کارگران آمازون در اسپانیا، ایتالیا، آلمان و انگلیس در اعتراض به شرایط ایمنی و دستمزدهایشان نیز راهپیمایی کرده بودند. در این روز اعضای خدمت Prime آمازون می توانند دراین وب سایت با تخفیف های ویژه خرید کنند.
به هرحال آمازون اعلام کرده این اعتراضات به فعالیت های ارسال خرید در این قاره آسیبی نرسانده است.

از سوی دیگر طبق گزارش ها در یکی از مراکز آمازون در نزدیکی مادرید ۹۰ درصد از ۱۸۰۰ کارگر آن در اعتراضات دو روزه شرکت کردند. در نتیجه آمازون سفارش ها را به ۲۲ انبار دیگر خود در کشور ارجاع کرد.

از سوی دیگر کارگران ۵ انبار آمازون در انگلیس نیز به نشانه اعتراض درباره شرایط ایمنی راهپیمایی کردند. به گفته آنان دردهای مزمن یکی از شکایات رایج میان کارگران است و طی ۳ سال گذشته  آمبولانس برای بررسی جراحات کارگران ۶۰۰ بار به این انبارها ارسال شده است.
از سوی دیگر کارگران انبارهای آمازون در آلمان نیز اعتراض کرده اند. کارگران آلمانی سال ها است در خواست دستمزد بهتری دارند.
کد مطلب: 54855
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام