۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵

الکسا اکنون بر روی PCهای ویندوز 10 در دسترس است

ایتنا - الکسا می‌تواند دستگاه‌های خانگی هوشمند را کنترل کند، شما را از وضعیت آب و هوا آگاه نماید، لطیفه بگوید، و به پرسش‌های دانش عمومی پاسخ دهد.
الکسا اکنون بر روی PCهای ویندوز 10 در دسترس است

الکسا، دستیار صوتی محبوب آمازون همچنان در حال گسترش دادن حضور خود به زندگی روزمره کاربران است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از مشبل، غول خرده‌فروشی آنلاین آمازون اعلام کرد که یک اپ الکسا را برای همه PCهای ویندوز 10 منتشر می‌کند.
این دستیار صوتی قبلا تنها بر روی برخی از لپ‌تاپ‌های مجهز به ویندوز 10 قابل دسترسی بود، ولی از این به بعد رسما همه آن را در مایکروسافت استور خواهند دید.
 
نکته بسیار خوب اینجاست که کاربران می‌توانند از آن بر روی هم کامپیوترهای ویندوز 10 و هم Xbox One استفاده کنند. و البته الکسا می‌تواند در هارمونی با کورتانا ، دستیار صوتی موجود در ویندوز 10، کار کند.  
 
برای شروع به کار کافیست اپ را دانلود نموده و آن را راه‌اندازی کنید. سپس در اکانتتان در آمازون لاگین کنید یا یک اکانت جدید ایجاد کنید. برخی از دستگاه‌ها با کلمه بیدارباش «الکسا» کار خواهند کرد، ولی بر روی بقیه‌شان ممکن است لازم شود که کلیک کرده یا از یک میانبر کیبورد به منظور فعالسازی این دستیار استفاده کنید.
 
 الکسا برای PC رابط کاربری ابتدائیی دارد.

 
الکسا، درست مانند یک Amazon Echo، می‌تواند دستگاه‌های خانگی هوشمند را کنترل کند، شما را از وضعیت آب و هوا آگاه نماید، جوک بگوید، و به پرسش‌های دانش عمومی پاسخ دهد.
همچنین، شما می‌توانید از آن برای ساخت فهرست‌ها استفاده نموده و آنها را به طور بصری در این اپ مشاهده نمائید.
 
البته آمازون خاطرنشان نموده که برخی از درخواست‌ها و قابلیت‌های سنتی در دسترس نخواهند بود. در حال حاضر، این فهرست شامل ویدئوها، ارتباطات، اسپاتیفای و پاندورا است.

این شرکت اعلام نکرده که این قابلیت‌ها در آینده دسترس قرار خواهند گرفت یا نه.
با وجود این خبر ناخوشایند، اما الکسا به دفعات نسبتا قابل توجهی به‌روزرسانی دریافت خواهد کرد.

الکسا برای سال 2019 قصد افزودن کنترل‌های PC را دارد که برای کاربران امکان استفاده از الکسا برای تعامل با PC را فراهم خواهند آورد.
فرمان‌های ویژه‌ای وجود خواهد داشت، که نشانگر علاقه‌ای ذاتی به بسط این دستیار صوتی بر روی این پلتفرم خواهد بود.
 
هنوز قرار نیست که الکسا جای کورتانا را بگیرد. ولی اگر آمازون به وعده خود برای بهبود و افزودن قابلیت‌های جدید به الکسا برای PC پایبند بماند، حداقل گزینه جایگزین بسیار خوبی خواهد بود.
 
کد مطلب: 54771
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام