۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲

پیام‌رسان بومی «آی‌گپ» واگذار شد

ایتنا - مدیر پیام‌رسان آی‌گپ: آی‌گپ بر خلاف همه هجمه رسانه‌ها نه وام گرفت نه حمایت دولتی شد.
پیام‌رسان بومی «آی‌گپ» واگذار شد

مدیر پیام رسان آی‌گپ از انتقال مدیریت این پیام‌رسان خبر داد و گفت: آی‌گپ بر خلاف همه هجمه رسانه‌ها نه وام گرفت نه حمایت دولتی شد و تا ابتدای مهر 97 یک و نیم میلیون کاربر فعال را بدون هیچ تبلیغاتی سرویس دهی کرد .

به گزارش ایتنا از فارس، محمد رسول کاظمی مدیر پیام رسان آی گپ اعلام کرد: «این پیام رسان از شرکت روی خط مدیا به شرکت توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان واگذار شد. تیم مدیریت جدید از سمت شرکت کیان ایرانیان متعاقبا معرفی و اطلاع رسانی خواهد شد.»

وی همچنین در رشته توییتی مواردی از سال 94 تاکنون را بیان کرده است:
از سال 94 که شرکت روی خط مدیا وارد عرصه تولید پیام رسان بومی شد سعی کردیم یک محصول کاملا بومی با بهره گیری از اخرین تکنولوژی های روز دنیا تولید کنیم . روی خط مدیا تنها و اولین شرکتی بود که در ایران اقدام به انتشار تمامی کدهای برنامه نویسی به صورت متن باز کرد و راه را برای گسترش کار متن باز در ایران باز کرد. 
در طول مدت طراحی و پیاده سازی تنها هدف ما ارائه نسخه کاملا بومی و امن یک پلتفرم پیام رسان بود و به این مهم دست یافتیم که برترین پیام رسان از نظر تکتولوژی، ساختار و امنیت در بین پیام رسان های داخلی باشیم .

آی گپ تنها پیام رسان امن و رمزنگاری شده ایرانی بود که تا امروز هیچ حفره امنیتی نداشته و همواره افتخار می‌کنیم که هیچ اطلاعاتی از کاربران نه به صورت دستوری (قضایی) و نه به صورت حفره های امنیتی فاش نشده است.

روی خط مدیا و آی‌گپ بر خلاف همه هجمه رسانه‌ها نه وام گرفت نه حمایت دولتی شد و تا ابتدای مهرماه سال 97 یک و نیم میلیون کاربر فعال را بدون هیچ تبلیغاتی سرویس دهی کرد .
در پایان امید است این پلتفرم و پیام رسان با قدرت به کار خود ادامه دهد و بنده افتخار کنم روزی بنیان گذار این پیام رسان بودم.

در پیگیری‌ها از جزئیات این واگذاری، محمد رسول کاظمی اعلام کرد: با ورود دولت و بدنه نظام به جریان پیام رسان ها ادامه کار برای پیام رسان ها به صورت خصوصی امری محال و نشدنی بود پس تصمیم بر آن شد که سرمایه گذارانی وارد این عرصه شوند.
وی ادامه داد: پس از مدتی این سرمایه گذاران با توجه به آورده سرمایه ای زیاد توانستند مالکیت اکثریت این پیام رسان را در اختیار بگیرند. از این رو نیز با توجه به اکثریت سهام آنها تصمیم به تغییر مدیریت گرفتند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذار مختار در تعیین مدیر پیام رسان است و این کاملا منطقی است، اظهار امیدواری کرد که مدیرهای جدید بتوانند هر روز آی‌گپ را بهتر از دیروز کنند.
کد مطلب: 54749
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام