۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱

غیرفعال شدن اسلات‌ دوم گوشی های چند سیم‌کارت پس از رجیستری

ایتنا - برخی دارندگان گوشی‌های چند سیم‌کارت پیش از شروع رجیستری فقط از یک شکاف سیم کارت استفاده کرده‌اند و اکنون سیم‌کارت دوم غیرفعال شده است.
غیرفعال شدن اسلات‌ دوم گوشی های چند سیم‌کارت پس از رجیستری


پس از اجرای کامل طرح رجیستری به تدریج با درگیری تعداد بیشتری از مردم با این طرح، سوالات مختلفی برای مردم حادث می شود. یکی از سوالات خریداران گوشی در رابطه با رجیستری، غیرفعال بودن خبری اسلات‌ سیم کارت‌های گوشی های چند سیم‌کارته است.

به گزارش ایتنا از فارس، بسیاری از کاربران می‌گویند که گوشی چند سیم‌کارت داشته‌اند و تاکنون تنها از یک سیم‌کارت گوشی استفاده کرده‌اند و اکنون که قصد استفاده از دیگر اسلات سیم کارت گوشی را دارند با پیغام رجیستر نبودن و غیرقانونی بودن گوشی مواجه شده‌اند. 
در پیگیری‌ها از کمیته اجرای طرح رجیستری، پاسخ این سوال برای 2 نوع گوشی‌های نو و دست دوم ارایه شد.

گوشی چند سیم کارت نو 
حالت اول: اگر گوشی نو و آکبند باشد، با فعال سازی یک شناسه، شناسه دیگر نیز فعال می شود و نیازی به انجام فرایند دیگری برای شناسه دوم نیست.

گوشی چند سیم کارت کارکرده
حالت دوم: فرد پیش از شروع طرح، گوشی خود را داشته است اما فقط از یک شکاف آن استفاده می‌کرده است. اکنون سیم کارت خود را در شکاف دیگر قرار داده و با پیامک غیر قانونی بودن مواجه شده است.

از آنجایی که این شناسه در طول دوره رویت در شبکه اپراتوری مشاهده نشده، شبکه آن را به عنوان تجهیز غیر قانونی شناسایی می کند.
راه‌حل این موضوع آنست که فرد به سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir مراجعه کند و از طریق شماره تلفن خود وارد کارتابل شود و از قسمت "افزودن دستگاه" هر دو شناسه (IMEI) را اعلام کند.

دقت شود همان شماره سیم‌کارتی برای ورود به سامانه وارد شود که پیش از شروع طرح در شکاف اول گوشی قرار داشته است.
کد مطلب: 54729
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام