۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴

اجازه گوگل به توسعه دهندگان برای به روزرسانی اپلیکیشن‌های اندروید

ایتنا- گوگل قصد دارد که به زودی این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم کند که با استفاده از امکانات و توانایی‌های خود، کاربران را مجبور کنند که اپلیکیشن‌های اندروید را در حین استفاده از آنها به‌روزرسانی کنند.
اجازه گوگل به توسعه دهندگان برای به روزرسانی اپلیکیشن‌های اندروید
شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد قابلیت‌های جدیدی به ابزار “Android App Bundle” اضافه کند.
این قابلیت‌های جدید، کارایی خاص و جالبی دارند به شکلی که به کاربران اجازه می‌دهند که در حین استفاده از اپلیکیشن‌‌ها آنها را به‌روزرسانی کند. این قابلیت‌های جدید می‌توانند در به‌روزرسانی بیشتر اپلیکیشن‌ها تأثیر زیادی داشته باشد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، به علاوه امکانات جدید شرکت گوگل در زمینه به‌روزرسانی اپلیکیشن‌‌ها، این شرکت تصمیم گرفته به توسعه دهندگان اختیار دهد که با استفاده از پیام‌های تمام‌صفحه از کاربران بخواهد که اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کنند.
البته در صورتی که باتری خیلی کم باشد، چنین درخواستی از کاربر مطرح نمی‌شود.
 
شرکت گوگل همچنین اعلام کرد که در صورتی که به‌روزرسانی از ضرورت کمتری برخوردار باشد،  حتی در حال استفاده از اپلیکیشن، به‌روزرسانی آن اپلیکیشن در پس‌زمینه انجام می‌شود و همچنین اگر اپلیکیشن بسته باشد هم به‌روزرسانی به صورت خودکار و اجباری انجام خواهد شد.
 

با تمام این اوصاف، کاری که ابزارهای جدید انجام می‌دهد، این است که امکان استفاده نامحدود از اپلیکیشن را برای کاربران فراهم می‌کند، ولی دیگر اتفاقاتی مثل گذشته نمی‌افتد که در هنگام استفاده از برنامه، اپلیکیشن وارد فاز به‌روزرسانی می‌شد، یا اینکه اپلیکیشن به طور کامل متوقف می‌شد و کاربر باید منتظر می‌ماند تا مسئله حل شود.
 
در این بین توسعه دهندگان هم می‌توانند اطمینان حاصل کنند که تمام کارهای لازم برای به‌روز نگه داشتن اپلیکیشن‌ها را انجام داده‌اند.

به این ترتیب، شمار ایرادات امنیتی هم به حداقل ممکن می‌رسد و به صورت خودکار با به‌روزرسانی برنامه، مشکلات قبلی حل خواهد شد و کاربران دیگر مشکلی از این جهت نخواهند داشت.
 
کد مطلب: 54693
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام