۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹

مسدودشدن بیش از صد حساب کاربری در فیس‌بوک در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای

ایتنا - فیس‌بوک بالغ بر ۱۱۵ حساب کاربری را تحت‌تاثیر احتمال مداخلات سیاسی و تشویش اذهان عمومی علیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا مسدود کرد.
مسدودشدن بیش از صد حساب کاربری در فیس‌بوک در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای


در چند سال اخیر به خصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی اتهامات زیادی به شبکه‌های اجتماعی و غول‌های تکنولوژی در جهان وارد شد و با تعهد نمایندگان این شرکت‌های بزرگ موظف شدند که از این پس نظارت بیشتری بر فعالیت‌های کاربران و حساب‌های کاربری مشکوک و جعلی داشته باشند.
شبکه‌های اجتماعی مختلفی همچون توییتر، فیس‌بوک و گوگل نیز در این راستا مجبور و موظف شده‌اند که به مقابله با اخبار کذب و دروغین بپردازند و شفاف‌سازی بیشتری در این خصوص داشته باشند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، حالا رویترز گزارش داده است که فیس‌بوک نیز در آستانه برگزاری انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا بسیاری از حساب‌های کاربری مشکوک که فعالیت های ضدتبلیغاتی در رای‌گیری پیش رو را شناسایی و مسدود کرده است تا پایبندی خود را به مقابله با انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین فعالیت‌های ضدسیاسی نشان دهد.
این شبکه اجتماعی در بیانیه خود همچنین اعلام کرده است که نیازمند تحقیق و بررسی‌های بعدی است تا تشخیص دهد این حساب‌های کاربری مشکوک و شناسایی شده تحت حمایت دولت روسیه بوده‌اند یا خیر.

بیشتر این حساب‌های کاربری مسدود شده به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و روسی پیام‌های خود را بر روی پلت‌فرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌اند.
کد مطلب: 54679
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر