۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱

رکود بازار موبایل در سومین فصل سال

ایتنا - بازار فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال جاری میلادی کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است.
رکود بازار موبایل در سومین فصل سال


تازه ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه آماری و تحقیقاتی کانتر پوینت حاکی از آن است که میزان فروش بسیاری از برندهای تولیدکننده موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است به گونه‌ای که میزان فروش گوشی هوشمند در جهان با سه درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی، به ۳۸۶.۸ میلیون دستگاه رسیده است این در حالیست که این میزان در محاسبات و تحقیقات موسسه IDC با یک کاهش شش درصدی مواجه شده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در این تحقیقات، سهم سامسونگ یکی از برترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل در جهان از بازار فروش گوشی هوشمند با سه درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته، از ۲۱ درصد به ۱۹ درصد نزول کرده است. این در حالیست که هواوی بعنوان یکی از برترین تولیدکنندگان چینی موبایل، با سه درصد رشد، سهم خود را از ۱۰ درصد به ۱۳ درصد رسانده است.  اپل نیز دقیقا با کسب همان ۱۲ درصد سهم از بازارهای جهانی موبایل در سال ۲۰۱۷ میلادی، در سومین جایگاه از این رده بندی ایستاده است. شیائومی نیز با دو درصد رشد، توانسته است بعد از این سه غول تکنولوژی بایستد و سهم خود را از هفت درصد به ۹ درصد برساند.

در گزارش وب سایت gsmarena همچنین آمده است که سامسونگ در سومین فصل از سال ۲۰۱۸ میلادی توانسته است ۷۲ میلیون دستگاه، هواوی ۵۲ میلیون و اپل نیز ۴۷ میلیون دستگاه گوشی را به فروش برسانند.
کمپانی اچ‌ام‌دی گلوبال نیز که مسئولیت فروش محصولات نوکیا را بر عهده دارد، نیز توانسته است میزان فروش خود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر کرده و با به فروش رساندن ۴.۸ میلیون دستگاه سهم خود را به یک درصد از بازارهای جهانی موبایل برساند.
جدول زیر به تشریح بیشتر سهم سایر برندهای تولیدکننده گوشی هوشمند در بازارهای جهانی می‌پردازد:
 
بازار موبایل و قیمت ارز

البته این در حالیست که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار محصولات فناوری برآورد کرده‌اند که  نزدیک شدن به فصل تعطیلات سال نوی میلادی و خرید هدیه برای کریسمس و همچنین جمعه سیاه، به طور قطع میزان فروش محصولات فناوری بخصوص گوشی‌های هوشمند را افزایش خواهد داد.
کد مطلب: 54635
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر