۰
plusresetminus
شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵

همکاری فولکس‌واگن، اینتل و موبایل‌آی برای راه‌اندازی تاکسی خودران

ایتنا- شرکت‌های فولکس‌واگن، اینتل و موبایل‌آی به این نتیجه رسیدند که با همکاری یکدیگر اقدام به راه اندازی یک سرویس تاکسی خودران کنند. احتمالا این کار در سال 2019 انجام خواهد شد.
همکاری فولکس‌واگن، اینتل و موبایل‌آی برای راه‌اندازی تاکسی خودران

شرکت‌های فولکس‌واگن، موبایل‌آی و اینتل به تازگی از نقشه راه خود برای استقرار یک فناوری جدید و نو پرده برداشتند.
این سه شرکت قصد دارند که یک سرویس رانندگی تجاری خودران در سال 2019 راه‌اندازی کنند. شرکت آلمانی فولکس‌واگن قصد دارد که با این کار یک حرکت عظیم و مهم را رقم بزند و به یک مزیت رقابتی مهم دست یابد.

به گزارش ایتنا به نقل از ورج، شرکت‌های دیگری هم هستند که برای رسیدن به چنین نوآوری تلاش و کوشش می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به کروز و وایمو اشاره کرد.
در این قرارداد همکاری ذکر شده که ناوگان خودروهای الکتریکی را فولکس‌واگن تأمین خواهد کرد.
موبایل‌آی مسئولیت مدیریت فناوری خودران را بر عهده دارد.
 
این خودروها با کیت واقعیت افزوده موبایل‌آی مجهز شده است که یک راهکار خودران است که از سخت افزار، خطی مشی رانندگی، نرم افزار ایمنی و اطلاعات نقشه تشکیل شده است.
تصمیم بر این است که این پروژه در اوایل سال 2019  و با تعداد محدودی خودرو آغاز شود و در نهایت به صدها خودروهای الکتریکی خودران در سال 2022 ختم شود.
 

سخنگوی اینتل در یک پست وبلاگی نوشت که این پروژه به هیچ وجه حالت آزمایشی ندارد و این همکاری مشترک حتما به صورت یک طرح تجاری و کاربردی در کشورهای مختلف اجرایی خواهد شد.
این نوآوری، مبنای جهش به سوی کسب و کار مبتنی بر فناوری خواهد شد.
 
این پروژه تحت عنوان جابجایی به عنوان سرویس “MaaS” شناخته می‌شود و سطح 5/4 را به خود اختصاص می‌دهد.
از نظر جامعه مهندسان خودران، سطح 4 بیانگر رانندگی بدون انسان با پارامترهای خاص و سطح  بیانگر رانندگی بدون انسان بدون محدودیت است که بعضا بر این باورند که رسیدن به سطح 5 تقریبا محال است.
 
کد مطلب: 54626
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر