۰
plusresetminus
شنبه ۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

مایکروسافت به همکاری با ارتش آمریکا ادامه می دهد

ایتنا - مایکروسافت اعلام کرد همچنان به ابداع هوش مصنوعی برای ارتش آمریکا ادامه خواهد داد. این درحالی است که برخی کارمندان این شرکت به رویه مذکور اعتراض داشته‌اند.
مایکروسافت به همکاری با ارتش آمریکا ادامه می دهد


مایکروسافت تصمیم دارد همچنان فناوری های مورد نیاز ارتش آمریکا را بسازد. این درحالی است که نگرانی‌های زیادی در این خصوص بین کارمندان این شرکت وجود دارد. آنها نگران آن هستند که پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی به تولید اسلحه های خودکار منجر شود.

به گزارش ایتنا از مهر، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت روز گذشته در یک پست وبلاگی اعلام کرد این شرکت همچنان به توسعه فناوری برای ارتش ادامه می دهد. طبق این پست، ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی این شرکت درجلسه ای نگرانی های کارمندان را برطرف کرد و اکنون همه کارکنان متقاعد شده‌اند.

در بخشی از بیانیه آمده است: ما معتقدیم  آمریکا باید دفاع قدرتمندی داشته باشد. ما می‌خواهیم افرادی که از کشور حفاظت می کنند به بهترین فناوری‌ها دسترسی داشته باشند، از جمله فناوری های مایکروسافت. در درجه دوم ما مشکلات اخلاقی و سیاست‌های جدیدی که همراه به کار گیری هوش مصنوعی در حوزه تسلیحات به وجود آمده را  مدنظر داریم.
 ما درک می‌کنیم که بعضی از کارمندانمان نظرات مختلفی دارند. ما انتظار نداریم تمام کارمندان مایکروسافت از تمام مواضع شرکت پشتیبانی کنند. 
کد مطلب: 54555
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است