۰
plusresetminus
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷

پلی‌استور گوگل دیگر برای سازندگان گوشی‌های اندرویدی رایگان نیست

ایتنا - این شامل Play Store و اپ‌های دیگر (مانند گوگل و یوتیوب) می‌شود ولی Google Search و کروم را شامل نمی‌شود
پلی‌استور گوگل دیگر برای سازندگان گوشی‌های اندرویدی رایگان نیست

چند ماه پس از آنکه گوگل با جریمه بی‌سابقه 5 میلیارد دلاری در اتحادیه اروپا مواجه شد، این کمپانی در حال انجام تغییراتی عمده در سیاست‌هایش در اروپا است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از مشبل، گوگل برای نخستین بار در تاریخش از سازندگان گوشی‌های اندرویدی که خواهان فروش محصولاتی با Google Play Store و دیگر اپ‌های از پیش نصب شده باشند پول خواهد گرفت.
 
تحت قوانین جدید اروپایی، که جزئیات آن را نایب رییس ارشد پلتفرم‌های گوگل، هیروشی لاکهایمر، اعلام کرد، سازندگان گوشی‌های اندرویدی که بخواهند سرویس‌های گوگل را به صورت از پیش نصب شده در اروپا بفروشند نیاز به پرداخت مبلغی برای لایسنسینگ به گوگل خواهند بود.
 
این شامل Play Store و اپ‌های دیگر (مانند گوگل و یوتیوب) می‌شود ولی Google Search و کروم را شامل نمی‌شود و آنها برای این شرکت‌های تولیدکننده (OEMها) به صورت رایگان در دسترس خواهند بود.
 


علاوه بر این، گوگل، برای نخستین بار، به تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی اجازه خواهد داد تا دستگاه‌هایی که در آنها Play Store به صورت از پیش نصب شده وجود دارد را تولید کنند حتی در صورتی که از نسخه‌های دستکاری شده اندروید استفاده کنند (نسخه‌های سفارشی اندرویدی که مستقل از گوگل توسعه داده شده است).
این انواع اندروید از مدت‌ها پیش در خارج از ایالات متحده رواج داشتند، ولی گوگل نوعا به سرویس‌هایش اجازه عرضه بر روی این انواع «غیررسمی» را نداده است، البته به استثنای FireOS آمازون.  
 
این تغییرات پس از آن اعمال شده‌اند که تنظیم‌گران مقررات اروپا گوگل را بیش از 5 میلیارد دلار به خاطر نقض قوانین ضدانحصار در رابطه با اندروید جریمه کردند.
این جریمه به خاطر روش گوگل برای ملزم نمودن تولیدکنندگان اندرویدی به پیش نصب Google Search، کروم و سرویس‌های دیگر بر روی دستگاه‌هایشان در عوض برخورداری امکان استفاده از سیستم عامل اندروید به طور رایگان بود.
مقررات‌گذاران گفته‌اند که این به گوگل مزیتی غیرمنصفانه نسبت به رقبا می‌دهد.
 
لاکهایمر، در بیانیه‌اش، تاکید کرد که گوگل، با وجود تغییرات جدید، به «رایگان و منبع باز» نگه داشتن اندروید متعهد است، و خاطرنشان کرد که این شرکت همچنان به دنبال فرجام‌خواهی درباره تصمیم اتحادیه اروپا است.
 
 
کد مطلب: 54507
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام