۰
plusresetminus
دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵

استفاده از پلتفرم انویدیا در نسل جدید خودروهای ولوو

ایتنا- در نسل بعدی خودروهای ولوو از پلتفرم انواع خودروی خودران شرکت انویدیا استفاده خواهد شد. قرار است که این محصولات شرکت ولوو در اوایل دهه 2020 میلادی وارد بازار خواهد شد.
استفاده از پلتفرم انویدیا در نسل جدید خودروهای ولوو
شرکت ولوو اعلام کرده که از کامپیوتر “Driver AGX Xavier” شرکت انویدیا در نسل بعدی خودروهای خود استفاده خواهد کرد.
این سخت افزار جدیدی که در ماه سپتامبر توسط شرکت انویدیا معرفی شد، این توانایی را دارد که در نواحی کنترل‌شده و امن، به صورت کاملا خودکار رانندگی کند. سطح قابلیت‌های این دستگاه روی حالت «سطح 2+» تنظیم شده است و شبیه مدل‌های تسلا کار می‌کند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، قرار است که تولید این خودروهای جدید شرکت ولوو در اوایل دهه 2020 آغاز شود و این محصولات به بازار عرضه شود. در این خودروها از پلتفرم انویدیا استفاده خواهد شد و محیط خودرو از تمام زوایا تحت نظارت خواهد بود. این نرم افزار، قابلیت‌های فراوانی دارد که می‌تواند حرکات چشم و سر راننده را به صورت کامل پیگیری کند.
 
این سیستم چنان قدرتی دارد که می‌تواند حرکات لب‌های راننده و حتی صحبت‌های او را متوجه شود.
ولوو جزو آخرین شرکت‌های خودروسازی است که برای ادغام فناوری رانندگی خودران با وسایل نقلیه خود تلاش می‌کند. فولکس‌واگن در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد با انویدیا همکاری کند و شرکت اوبر از سخت افزار انویدیا برای انجام آزمایش‌ها و تست‌های خود استفاده می‌کند.
 
 
 
جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا نیز در مورد این همکاری اعتقاد دارد: «هوش مصنوعی ابزاری مؤثر برای حل چالش بزرگ رانندگی خودکار است. ما به همکاری خود با ولوو برای تولید خودروهای خودرانی که رانندگی را امن‌تر، شهرها را پاکیزه‌تر و ترافیک را کمتر خواهند کرد ادامه می‌دهیم.»
 
هدف این همکاری مشترک ولوو با انویدیا، استفاده از پلتفرم کامپیوتری هوش مصنوعی انویدیا به عنوان پایه و اساس نرم افزار پیشرفته ولوو می‌باشد.

هاکان ساموئلسون، مدیرعامل ولوو در مورد این همکاری می‌گوید: «این همکاری با انویدیا ولوو و شرکای ما را در خط مقدم بازار برای توسعه نسل جدید قابلیت‌های خودران قرار می‌دهد و سرعت توسعه خودروهای خودران ولوو را قطعاً افزایش خواهد داد.»
 
کد مطلب: 54398
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام