۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱

شکست سنگین IE در عرصه مرورگرها!

ایتنا - برای اولین بار در تاریخ سهم مرورگر اینترنتی مایکروسافت در دنیای مجازی به زیر ۱۰ درصد کاهش یافت. این در حالی است که این مرورگر زمانی حاکم مطلق عرصه وب بود.
شکست سنگین IE در عرصه مرورگرها!

یافته‌های موسسه نت اپلیکیشن نشان می دهد مرورگر اینترنتی Internet Explorer) IE) ماه گذشته توسط ۹.۹۴ درصد کاربران وب مورد استفاده بوده است.

به گزارش ایتنا از مهر، ۸۳ درصد از این افراد از IE 11 که آخرین نسخه عرضه شده از مرورگر ۲۳ ساله مایکروسافت است، استفاده می کنند. مرورگر IE 11 بر روی ویندوزهای ۷ و ۱۰ مورد استفاده قرار گرفته است.
نکته قابل تامل اینکه مرورگر جدیدتر مایکروسافت موسوم به Edge که مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ است نیز محبوبیت زیادی ندارد و تعداد کل کاربران این مرورگر و مرورگر IE در مجموع در ماه اکتبر به ۱۴ درصد رسیده که نسبت به ماه سپتامبر ۱.۱ درصد کاهش نشان می دهد. این کاهش در ۱۸ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

پیش‌بینی می‌شود تعداد کل کاربران این دو مرورگر تا جولای سال ۲۰۱۹ به زیر ۱۰ درصد سقوط کند. در این بررسی مرورگر کروم با کسب سهم ۶۶.۳ درصدی از کل کاربران وب رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
پیش بینی می‌شود این رقم تا ژانویه سال ۲۰۲۰ به ۷۵ درصد افزایش یابد. رتبه دوم نیز با سهم ۹.۶ درصدی متعلق به مرورگر فایرفاکس است.
کد مطلب: 54358
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است