کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گزارش تسلا از خودرو Autopilot سه ماهه سوم سال 2018

سايت خبری ايتنا , 17 آبان 1397 ساعت 22:52

ایتنا- تسلا اعلام کرد که بر اساس گزارش‌ از عملکرد خودروی خودران این شرکت که “Autopilot” نام دارد، این خودرو در سه ماهه سوم سال 2018، تصادف‌های کمتری داشته است.


ممکن است هنوز تصور مردم کشورهای مختلف در مورد استفاده از خودروهای خودران، درست و صحیح نباشد.
در نظرسنجی که اخیرا در این زمینه . توسط موسسه بروکینگز انجام شد، بیش از 60 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که علاقه‌ای به استفاده از این نوع خودرو ندارند و تقریبا 70 درصد اذعان داشتند که نگرانی‌های برای استفاده از این نوع خودرو دارند.

به گزارش ایتنا به نقل از ونچربیت، تسلا اعلام کرد که دلیلی برای چنین ترس‌هایی وجود ندارد. این شرکت خودروسازی نخستین گزارش فصلی خود را در مود ایمنی وسایل نقلیه اعلام کرد.
اساس و پایه این گزارش، تعداد تصادف‌هایی که برای خودروهای خودران شرکت تسلا و به ویژه خودروی “Autopilot” اتفاق افتاده است. نسخه اخیر این اتومبیل، دارای قابلیت پارک ایمن، تغییر مسیر ایمن و غیره می‌باشد.
 
این شرکت اعلام کرد: «در اوایل سال جاری میلادی، وقتی ما تصمیم گرفتیم که اطلاعات ایمنی خود را به صورت مرتب و در تاریخ مشخص منتشر کنیم، معیارهای مناسبی را انتخاب کردیم تا بتوانیم گزارش‌دهی خود را بر مبانی درستی انجام دهیم. این جربان جدید اطلاعات به ما این امکان و اجازه را می‎‌دهد که آمار بسیار خوبی از مشکلات سیستم خود داشته باشیم و بتوانیم با دقت بیشتری اشکالات را رفع نماییم.»

 

به ازای هر 3.34 میلیون مایل حرکت اتومبیل اختصاصی شرکت تسلا، یک تصادف یا رویداد شبیه به تصادف وجود داشته است.
بر اساس گزارش سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، به صورت میانگین در هر 492000 مایل رانندگی، یک تصادف وجود دارد.
عدد خودروی خودران در برابر این عدد بسیار خوب است و نشان می‌دهد که ایمنی این خودروها از درجه بسیارخوبی برخودار است.
 
تسلا در پی آن است که با گردآوری اطلاعات حاصل از تصادفات، تصویر بهتری از ایمنی این نوع از خودرو را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.
این شرکت اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای داشتن خودروهایی ایمن و مناسب انجام می‌دهد تا کاربران بتوانند با خاطری آسوده از این اتومبیل استفاده کنند.
 


کد مطلب: 54314

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/54314/گزارش-تسلا-خودرو-autopilot-سه-ماهه-سوم-سال-2018

ايتنا
  https://www.itna.ir