۱
۰
plusresetminus
شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸
افزایش غیرمنطقی قیمت موبایل

تعمیرات موبایل هم‌قیمت با موبایل آکبند!

ایتنا - رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور: قیمت این اقلام به حدی افزایش داشته که اگر قطعه‌ای از تلفن همراه مانند تاچ یا ال سی دی خراب شود باید هم قیمت خود تلفن همراه برای تعمیر آن بپردازید.
تعمیرات موبایل هم‌قیمت با موبایل آکبند!


محمد مهدی غفوریان افزود: وضعیت بازار تلفن همراه روز به روز بدتر می‌شود؛ این روزها ما به هیچ وجه و از هیچ طریقی واردات تلفن همراه نداریم.
وی در ادامه از خلف وعده گمرک کشور گفت و تصریح کرد: حتی یک عدد از ۶۰۰ هزار تلفن همراهی که به ما قول داده بودند وارد شود وارد کشور نشده است؛ اگر بر فرض محال وارد هم بشود فقط ۱۵ روز بازار را تغذیه می‌کند و بعد از آن بازار گوشی دوباره به حال روز اول باز می‌گردد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، غفوریان از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون وزیر ارتباطات خبر داد و گفت: ما در این جلسه تمام تلاش خود را را برای دریافت مجوز از وزارتخانه جهت واردات تلفن‌های مسافری کردیم اما نتیجه‌ای در برنداشت.

وی در خصوص چگونگی واردات گوشی به صورت مسافری توضیح داد: در گذشته به این صورت بود که هر فردی بنابر توان مالی با سفر به خارج از کشور، کمتر از ۱۰ تلفن همراه با خود به داخل کشور می‌آورد؛ هزینه گمرک برای این نوع واردات معادل 15 درصد قیمت هر گوشی بود اما به تازگی کلاً جلو این کار گرفته می‌شود و هر نفر فقط اجازه وارد کردن یک گوشی دارد.

رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور در ادامه اظهار کرد: می‌دانیم  که شاید این موضوع قانونی و صحیح نباشد اما در وضعیت کنونی تنها راه است، چون اگر به همین منوال پیش برویم باید آمادگی افزایش مجدد ۴۰ درصدی قیمت تلفن همراه را داشته باشیم البته این افزایش بدون درنظر گرفتن افزایش قیمت ارز است.

وی از افزایش غیر منطقی قیمت قطعات تلفن همراه خبر داد و گفت: قیمت این اقلام به حدی افزایش داشته که اگر قطعه‌ای از تلفن همراه مانند تاچ یا ال سی دی خراب شود باید هم قیمت خود تلفن همراه برای تعمیر آن بپردازید.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز از مسئولان خواست تا در زمینه تلفن همراه مساعدت بیشتری به خرج دهند و گفت: اگر حمایت و تسهیلاتی نباشد در آینده‌ای نزدیک شاهد بسته شدن واحد های صنفی خواهیم بود.
کد مطلب: 54229
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
من گوشی مو بردم واسه تعمیر مرگ افزاری (مموی+سیمکارت) گوشی مو سرقت کرد مغازه دار
واقعا چرا حساب کتاب ندارند توروخدا رسیدگی کنید .
طرف واسه فلش اول گفت 200هزار تومان از 200تومان اومد روی 50تومان
خدایش شرم آور شرم آور
گوشی رو آماده کرده میگه که نه 50تومان دیگه بده تا گوشی تو به روز کنم
خیلی زشته خیلی خیلی ...
سیمکارت مموری رو دزدیدن یارو داره میگه دزدیدم دوست دارم برو شکایت کن؟!!!!
یا هیچ غلطی نمی تونی کنی
یا داره دروغ میگه ..
انسانیت رو به زیر پا گذاشتن
توروخدا رسیدگی کنید رسیدگی کنید رسیدگی کنید ^^^
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام