۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۷

تفاوت قیمت قطعات و نتیجه نهای آیفون چقدر است؟

ایتنا - هزینه سرهم کردن و قطعات داخلی آیفون ایکس اس مکس با حافظه ۲۵۶ گیگابایت فقط ۴۴۳ دلار است اما این آیفون با قیمت ۱۲۴۹ دلار عرضه شده است.
برای قطعات آیفون چقدر هزینه شده است؟


اپل با کاستن  برخی از قطعات در نمایشگر آیفون «ایکس اس مکس» قیمت این دستگاه را کنترل کرده است. درهمین راستا شرکت Techlnsight تخمین می زند هزینه ترکیب و قطعات آیفون «ایکس اس مکس» با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۴۴۳ دلار است. این درحالی است که هزینه قطعات آیفون ایکس با حافظه ۶۴ گیگابایتی  در سال گذشته ۳۹۵.۴۴ دلار بود. از سوی دیگر آیفون ایکس اس مکس در آمریکا به قیمت ۱۲۴۹ دلار فروخته می شود.
شرکت کانادایی Techlnsight موبایل ها را باز و قطعات آنها را تحلیل می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، اپل چندی پیش از سه موبایل رونمایی کرد که  یکی از آنها آیفون «ایکس اس» بود. قیمت پایه این دستگاه از ۹۹۹ دلار است. علاوه بر آن آیفون« ایکس آر» نیز با قیمت مقرون به صرفه ۷۴۹ دلار  رونمایی شد. اما آیفون «ایکس اس مکس» با نمایشگر ۶.۵ اینچی «او ال ای دی » به عنوان گرانترین آیفون ساخته شده، با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار عرضه شده است.
به هرحال تحلیل هزینه هایTechlnsight نشان می دهد، تنها قطعه گرانقیمت آیفون «ایکس اس مکس» نمایشگر آن با بهای ۸۰.۵۰ دلار است. این درحالی است که قیمت نمایشگر ۵.۸ اینچی آیفون «ایکس» ۷۷.۲۷ دلار است. آیفون ایکس سال گذشته عرضه شد.

افزایش اندک قیمت آیفون «ایکس اس مکس» در مقایسه با آیفون «ایکس»، به دلیل آن است که اپل برخی اجزای مربوط به سیستم لمس سه بعدی را حذف کرده است. البته قیمت قطعات حذف شده فقط ۱۰ دلار بوده است.
به هرحال باب اودانل  از شرکت TECHnalysis Research معتقد است تصمیم اپل برای  تمرکز بر ارائه موبایلی با نمایشگر بزرگتر  از لحاظ اقتصادی درست بوده است.
البته سخنگوی اپل در این باره اظهار نظری نکرده است.
کد مطلب: 54205
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام