۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹

استفاده از سنسورها برای تشخیص تصادفات خودرو و تماس برای کمک‌رسانی

ایتنا- درایور360 از سنسورهای گوشی‌ هوشمند برای تشخیص تصادفات خودرو و تماس برای کمک‌رسانی استفاده می‌کند.
استفاده از سنسورها برای تشخیص تصادفات خودرو و تماس برای کمک‌رسانی

بر اساس آمار انجمن بین المللی مسافرت جاده‌ای ایمن، ‌هر سال حدود 1.3 میلیون نفر جان خود را در تصادفات خودرویی از دست می‌دهند و بیست الی پنجاه میلیون نفر هم ناتوان یا مجروح می‌شوند.
با توجه به آماری که ارائه گردید، نیاز به فناوری‌هایی که بتواند در این زمینه نقش خود را به شکلی کاملا موثر ایفا کند، کاملا واضح و بدیهی است.

به گزارش ایتنا به نقل از ونچربیت، این فناوری باید بتواند در زمینه واکنش در شرایط اضطراری کاملا فعال باشد و بدون اینکه به آن خبر داده شود، بتواند فعالیت کند و قبل از اینکه تصادفی اتفاق بیفتد از وقوع آن جلوگیری نماید.
 
این پلتفرم جدید از طرف شرکتی به نام "آگرو" ارائه شده است که در زمینه راهکارهای رانندگی فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در مدفورد ماساچوست قرار دارد.
این شرکت، نرم افزار جدیدی ارائه داده است که در واقع یک بسته توسعه نرم افزاری محسوب می‌شود و درایور360 نامیده می‌شود و از هوش مصنوعی و سنسورهای گوشی هوشمند برای تشخیص خودکار تصادفات خودرو استفاده می‌کند.
 تصادف خودرو

مسئولان شرکت آگرو بر این باورند که این راهکار، در تشخیص و پیشگیری از تصادفات خودرویی، توانایی و قابلیتی منحصر به فرد دارد و می‌تواند آخرین تصادفی که به وقوع پیوسته است را رهگیری نماید.
آنها دو سال به صورت مداوم روی این هدف کار کردند و به لحاظ تاریخی، هیچ راهکاری به این شکل نبوده است که بتواند برای پاسخگویی به این نیاز حیاتی، قدرت مسافت‌سنجی سیار و خدمات واکنش در شرایط اضطراری در زمان واقعی را با هم ترکیب کند.
 
وقتی الگوریتم‌های درایور360 به وجود یک تصادف پی ببرند، کمتر از 30 ثانیه بعد، کارکنانی که در مراکز تماس اضطراری آگرو مستقر هستند که از یک تیم شامل چند پاسخگوی تلفنی، حامل بیمه و دو ارائه دهنده تشکیل می‌شوند، اقدامات خود را آغاز می‌کنند.
 
این شرکت ادعا می‌کند  که در تست‌های انجام‌شده، درایور360، حدود 95 درصد از تصادفات را به درستی تشخیص داد که در 88 درصد مواردی که نیاز به کیسه هوا داشتند و 88 درصد تصادفاتی که به یدک‌کش نیاز داشتند به درستی شناسایی شدند.
 
کد مطلب: 54050
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است