۲
۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
عبدالصمد خرم آبادی:

تمدید مهلت فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام جای تأمل دارد

ایتنا - معاون دادستان کل کشور: تمدید مهلت فعالیت نسخه های فارسی تلگرام  در واقع به تمسخر گرفتن دستور قضایی  فیلتر تلگرام است.
تمدید مهلت فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام جای تأمل دارد

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در مطلبی نوشت: با توجه به اینکه تلگرام یکی از مهمترین ابزارهای جنگ رسانه ای دشمن است، تمدید مهلت فعالیت غیر قانونی نسخه‌های فارسی تلگرام در این موقعیت جای تأمل دارد.‌

به گزارش ایتنا از ایسنا، متن یادداشت عبدالصمد خرم آبادی به شرح زیر است:
«با توجه به وعده رئیس مرکز ملی  فضای مجازی دائر بر قطع ارتباط تلگرام با "هاتگرام و تلگرام طلایی" تا ۱۵ شهریور و عملی نشدن به این وعده، تعداد زیادی از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی سوالات و انتقادات زیادی در خصوص علت تمدید مهلت فعالیت دو فیلترشکن مذکور  مطرح کرده و نظر اینجانب را جویا شده اند.

مطالب ذیل در پاسخ به این سوالات اعلام می شود:
با توجه به اینکه در دستور قضایی فیلتر تلگرام صراحتا قید شده است: «اعمال مسدودسازی تلگرام باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد»، لذا فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی از ابتدا غیر قانونی و بر خلاف دستور قضایی بوده و ناقضان دستور قضایی مستوجب مجازات ماده ۵۷۶ قانون  مجازات اسلامی (بخش تعزیرات) هستند.

یکی از اهداف فیلتر تلگرام، پیشگیری از وقوع جرم از طریق مهاجرت مردم به پیام رسان های داخلی و جایگزینی آنها بجای تلگرام بوده است بنابراین تمدید مهلت فعالیت نسخه های فارسی تلگرام  در واقع به تمسخر گرفتن دستور قضایی  فیلتر تلگرام بوده و اقدامی در جهت تضعیف و نهایتا نابودی پیام رسان‌های داخلی و دادن تنفس مصنوعی برای ادامه حیات  تلگرام در فضای مجازی کشور است.

ممکن است گفته شود که در این موقعیت که دشمن جنگ اقتصادی تمام عیاری را علیه امت انقلابی و نظام جمهوری اسلامی برپا کرده است، جای پرداختن به این مسائل نیست ولی با عنایت به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند «در کنار جنگ اقتصادی، یک جنگ مهم رسانه ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می شود» و با توجه به اینکه تلگرام یکی از مهمترین ابزارهای جنگ رسانه ای دشمن است، تمدید مهلت فعالیت غیر قانونی نسخه‌های فارسی تلگرام در این موقعیت جای تأمل دارد.‌

اخبار واصله حاکی از آن است که اخیرا تلگرام ضمن راه اندازی درگاه‌های پرداخت، مدیران ایرانی برخی از کانال های پر بازدید را به کشور امارات فراخوانده و با آنها هماهنگی هایی را در خصوص استفاده و توزیع  پول مجازی تلگرام (موسوم به "گرام")  بعمل آورده است. با این وصف ادامه فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام، خواسته یا ناخواسته، کمک به جنگ اقتصادی دشمن و هموار کردن راه خروج سرمایه و ارز و دخالت بیگانگان در امور اقتصادی کشور می باشد.»
کد مطلب: 54000
برچسب ها: تلگرام فیلترینگ
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
تمسخر گرفتن دستور قضایی
دمش گرم
علی
feedback
Iran, Islamic Republic of
این آقا اصلا تا حالا از تلگرام استفاده نکرده. واقعا تلگرام ابزار مبارزه با انقلاب اسلامی است؟ اون حقوق بیت المال بر شما حرامه. اسلام و کشور تا بحال از همین افراد بیسواد جوگیر شده ضربه ها خورده
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است