d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - واکنش دستیار هوش مصنوعی خودروی BMW در هنگام خستگی کاربر - نسخه قابل چاپ

کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

واکنش دستیار هوش مصنوعی خودروی BMW در هنگام خستگی کاربر

30 شهريور 1397 ساعت 14:25

ایتنا- شرکت BMW، یک دستیار هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند که در هنگام خستگی کاربر واکنش نشان می‌دهد.شرکت BMW اخیرا برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی و عرضه یک دستیار صوتی هوشمند در سال آینده میلادی ارائه کرده است.
قرار است که دستیار هوشمند مورد بحث، کارهایی که مردم از یک دستیار انتظار و توقع دارند را انجام دهد.
این موارد شامل پخش موسیقی، آدرس دادن و پاسخ‌گویی به سوالاتی نظیر «معنا و مقصود زندگانی چیست؟» است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز  به نقل از ونچربیت، این دستیار که بر مبنای فناوری هوش مصنوعی کار می‌کند، می‌تواند به فرمان‌های صوتی مخصوص اتومبیل مانند «آیا سطح روغن مناسب است؟» یا «من چه پیام‌های هشداری دارم؟» پاسخ دهد.
 
وقتی یک کاربر می‌گوید: «سلام BMW! من خسته‌ام.» این دستیار، فرآیند لازم برای ایجاد یک محیط آرام را فراهم می‌کند و روشنایی، دما و حالت موسیقی را آغاز می‌کند.

سیستم‌های هوش مصنوعی که از فناوری تشخیص چهره در خودروهای نیمه خودران استفاده می‌کنند هم وقتی راننده برای انجام این کارها خسته است، این کارها را انجام می‌دهند.

 

گفتنی است که دستیار جدید BMW به 23 زبان دنیا صحبت می‌کند و در ماه مه 2019، در کشورهای برزیل، ژاپن، ایالات متحده و چند کشور اروپایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و انگلستان عرضه خواهد شد.
همچنین دستیار مورد بحث در نهایت به تمامی مدل‌های جدیدی که از سیستم عامل BMW 7.0 استفاده می‌کنند اضافه خواهد شد.
 
شرکت BMW بر این باور است که با اتکای به فناوری خودروی هوشمند، خودروهای آینده به جای تکیه بر انسان‌ها برای رانندگی، به گونه‌ای هوشمند و خودکار عمل خواهند کرد.

تولیدکنندگان بزرگ خودرو در جهان در پی چشم‌انداز خودروهای بدون راننده در آینده هستند البته BMW در این مسیر با اعتماد به نفسی بیشتر از سایر مدعیان حرکت می کند.
اخیرأ بی ام و اعلام کرد که خودروهایی با هوشمندی سطح 5 را تا سال 2021 به بازار عرضه خواهد کرد.
 
 
 
 


کد مطلب: 53982

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/53982/واکنش-دستیار-هوش-مصنوعی-خودروی-bmw-هنگام-خستگی-کاربر

ايتنا
  https://www.itna.ir